Rozhovor s vítězem 4. Pekelné výzvy Ondřejem

Pekelná výzva (4) - Ondřej 2

Vítězem čtvrtého pokračování Pekelné výzvy se po pětikolové bitvě stal devětadvacetiletý Ondřej Koubek. Ze soutěže si odnesl jen dvacet tisíc korun, které hodlá použít na zaplacení dluhů a výlet na hory se synem.

Devětadvacetiletý Ondřej Koubek pracuje jako manipulant expedice ve skladu s drogistickým zbožím. Do soutěže se přihlásil víceméně ze zvědavosti, ale i peníze pro něj byly motivací. 

Výhra mohla být až 100 tisíc korun, získal jsi pouhých 20 tisíc. Je to zklamání?
Je to zklamání. Ale nervozita sehrála velikou roli. Když jsem si potom sedl doma v klidu, říkal jsem si, že některé z těch finálových odpovědí bych dohromady dal. Určitě minimálně bource morušového, o tom jsem se zrovna nedávno s někým bavil. Ale pod tím tlakem vám to prostě z hlavy vypadne. Fotbalu bohužel neholduju, tam jsem věděl od začátku, že je to ztracené, že to nevymyslím a peníze tím pádem nejspíš budou hořet. No a potom Beatles, tam jsem dal dohromady dva, bohužel, za to bych si taky hlavu utrhl.

Nedá se nic dělat. 20 tisíc dobrých, kde je dneska člověk najde?

Už víš, jak s penězi naložíš?
Zatím jsem si nic nekoupil, protože zatím na peníze čekám. Ale hned, jak přijdou, mám v plánu jet se synem na hory. Taky mu koupím nějakou hračku, možná něco do bytu, prostě užiju si je. Zase to není taková částka, aby se daly spřádat velké plány, doufám, že něco málo zbude i na umoření dluhů. Nějakou tisícovku tím snad zaplácnu a s dalšími holt budeme bojovat dál.

Byly pro tebe peníze hlavní motivací, proč se zúčastnit soutěže?
Neřekl bych. Bylo to tak půl napůl, peníze a zvědavost. Peníze se dnes hodí každému. Bohužel nenarodil jsem se v Buckinghamském paláci, a pokud se člověk živí poctivě, nemá dnes moc šancí si peníze vydělat. Ale zvědavost byla asi důležitější. Když jsem viděl v televizi upoutávku, neváhal jsem ani vteřinu, popadl jsem telefon a rovnou jsem se přihlásil. A šel bych do toho bez váhání znovu.

Čekal jsi před začátkem natáčení, že Pekelná výzva bude až tak pekelná?
Na castingu jsem zaslechl cosi o tom, že jde sice o vědomostní soutěž, ale člověk nemusí být žádný Einstein. Takže jsem čekal, že to nebude jen tak a k vědomostem se přidruží nejspíš něco znepokojujícího. Těšil jsem se na to. Všechno se dalo zvládnout, snad kromě rybího tuku. Vypít tolik panáků za sebou, to teda opravdu není žádná paráda. Ale přežil jsem, naštěstí. Snad jsem neudělal takové faux pas, takže se na sebe budu moct i podívat.

Podívejte se na celý 4. díl Pekelné výzvy: