Rozhovor s vítězem 11. Pekelné výzvy Honzou

Pekelná výzva (11) - Honza - vítěz

Pekelnou výzvu číslo 11 vyhrál student Jan Švec. Do pořadu se přihlásil kvůli penězům i kvůli propagaci Zlínského nočníku, pro který pracuje. Podařilo se mu obojí: vyhrál 60 tisíc korun a noviny zmínil na televizní obrazovce hned několikrát.

Jedenadvacetiletý student žurnalistiky a evropských studií Jan Švec se do Pekelné výzvy přihlásil společně s kolegou – šéfredaktorem novin, pro které pracuje. Chtěl pro noviny i pro sebe získat nějaké peníze, propagaci, a chtěl si také vyzkoušet, co obnáší natáčení televizního pořadu. Nakonec tedy vyhrál 60 tisíc korun.

Vyhrál jsi 60 tisíc korun. Jak jsi naložil s penězi?
Víceméně tak, jak jsem prohlásil už v televizi. Část peněz jsem věnoval našim novinám, část jsem si zatím ušetřil. Ale plánuju nějaké nákupy. Chtěl bych si koupit freeridové lyže a také uvažuju nad filmovým osvětlením. Natáčím krátké filmy a chybí mi světla, takže toto bude moje investice. Škoda, že jsem nevyhrál víc, 100 tisíc by se hodilo, ale i tak jsem spokojený.

Věděl jsi před natáčením, co tě čeká?
Hodně jsem tušil. Za prvé jsem viděl originální britskou verzi soutěže a očekával bych, že disciplíny budou podobné. Navíc den předtím se soutěže zúčastnil můj kamarád – šéfredaktor novin, pro které pracuju, takže mi leccos řekl. Původně se nás z redakce přihlásilo pět, ale ostatní zřejmě neměli tolik odvahy, takže v televizi jsme nakonec byli jenom my dva. Čekal jsem, že natáčení bude větší drama, ale než se všechno připraví, docela se to příjemně rozptýlilo, takže i mezi jednotlivými disciplínami má člověk čas trochu si oddechnout.


Která disciplína pro tebe byla nejhorší?
Do třetího kola byly všechny víceméně úplně v pohodě. Nesedlo mi pojídání očí, ale nakonec jsem to nějak skousnul. Doslova. (směje se) Musel jsem, jinak bych ty oči nespolknul. Semifinále s pojízdnými toaletami taky nebylo jednoduché, ale protože jsem celou dobu docela hodně pil, zvládl jsem to. Myslím, že moje okolí bude dost překvapené, až mě uvidí v televizi a hlavně až uvidí ty disciplíny. Rodičům jsem to řekl, vzali to normálně s tím, že jsem zkusil něco odvážného a je to moje věc. Z finálových otázek mě nejvíc mrzela ta na filmy Meryl Streepové. Mrzí mě, že jsem si nevzpomněl na Železnou lady, protože tento film byl hodně medializovaný. Už když jsem říkal Mamma Mia, věděl jsem, že je to hrozná ptákovina, ale v tu chvíli mě nic jiného nenapadlo a chtěl jsem to aspoň zkusit – co kdyby? Nevzpomněl jsem si, to se stává.

Přehrajte si celý 11. díl Pekelné výzvy: