Rozhovor s vítězem 10. Pekelné výzvy Markem

Pekelná výzva (10) - Soutěžící - Marek

Pekelnou výzvu číslo 10 vyhrál student Marek Drapák. Ačkoliv finálové kolo rozjel skvěle a vypadalo to, že by snad mohl získat nejvyšší možnou výhru, nakonec si odnesl 60 tisíc korun.

Třiadvacetiletý Marek Drapák se do Pekelné výzvy přihlásil na základě upoutávky, kterou náhodou viděl v televizi. Adrenalin miluje, sám sebe překonává rád, takže podle jeho slov nebylo co řešit. 

První tři finálové otázky odpověděl bez zaváhání, co bohužel nevěděl, bylo jméno opery Ludwiga van Beethovena a také neznal odpověď na otázku, z čeho se získává kašmír. Čtyřicet tisíc korun musel Marek spálit v pekelném ohni, šedesát tisíc korun si odnesl domů.


Vyhrál jsi 60 tisíc korun. Jak jsi naložil s penězi?

Nejprve jsem chtěl uspořádat velkou party, to jsem ostatně říkal i v televizi. Ale všechno bylo nakonec úplně jinak. Už před soutěží jsem plánoval odjet na pracovní stáž na Maltu, což se nakonec povedlo a odjíždím už teď v květnu. Ovšem řekl jsem si, že by bylo fajn se před prací trochu zrelaxovat, takže jsem si rezervoval letenku na dřívější termín a letím už za pár dnů. Nějaké peníze jsem utratil za tuto dovolenou, něco za dárky pro rodiče a pro přítelkyni. Mrzelo mě, že jsem nevyhrál celých 100 tisíc, ale takový je život. Těch 60 tisíc jsem bral jako příjemnou odměnu. Fidelia a kašmírskou kozu si teď budu pamatovat do konce života.  

Které soutěžní kolo pro tebe bylo nejhorší?
Určitě pití rybího tuku. Ryby nejím, smrdí mi, z pachu mořských potvor se mi navaluje, takže vidět před sebou tolik panáků rybího tuku, to byla opravdu výzva. Docela se divím, že mi nebylo špatně. Pokud si vzpomínám, byli tam asi dva kolegové, kteří po natáčení zvraceli. Já jsem to ustál. Ale co jsem viděl v jiných kolech, nebývá to o nic lepší. S červy nebo vepřovými specialitami bych měl obrovský problém, to by byla výzva na podobné úrovni jako rybí tuk, možná ještě o něco horší.

Jak soutěž naplnila tvoje očekávání?

Hlásil jsem se s tím, že chci překonat sám sebe, vyzkoušet něco nového a vidět i něco z televizního zákulisí. To všechno se povedlo.  Před natáčením jsem čekal něco na způsob amerického „Fear Factoru“. Nakonec to nebylo tak hrozné jako tato soutěž, po pravdě a velmi lidově řečeno, čekal jsem větší humus, ale i tak jsem se musel trochu hecnout. Líbilo se mi to, a jakmile bude něco dalšího, přihlásím se určitě znovu.

Přehrajte si celý 10. díl Pekelné výzvy: