O pořadu

Vzorec pro vraždu

Dva středoškoláci se z nudy rozhodnou spáchat dokonalou vraždu, k níž si vyberou náhodnou oběť. Přestože všechny stopy vedou ke školníkovi, komisařce Sandře Bullockové se něco nezdá… Americký krimi thriller (2002). Dále hrají M. Pitt, B. Chaplin a další. Režie B. Schroeder (116 min)

Specialistka na vraždy Cassie je na stopě dvěma mladíkům, studentům Justinovi a Richardovi. Tito studenti zavraždili dívku jen proto, aby dokázali, že je možné spáchat dokonalou vraždu. Věří, že když spojí rafinovanost s inteligencí, podaří se jim provést dokonalý zločin, a jsou přesvědčeni, že se jim díky tomu podaří i uniknout spravedlnosti.

 

Cassie se pouští do vyšetřování případu s tím, že se jí ho podaří vyřešit hlavně s pomocí instinktu. Dostává však mladého nezkušeného partnera Sama, který ve všem postupuje jako podle příručky. Nejprve tedy budou muset najít způsob jak spolupracovat. Zároveň se musejí mít na pozoru, aby pachatelé nezjistili, že jim jsou na stopě. Cassie je jasné, že tohle je velký případ její kariéry. Její parťák Sam je zase rozhodnutý za každou cenu vrahům vinu dokázat a nechat je za jejich krutý zločin potrestat. Mladí vrahové brzy zjistí, že jedinou chybou v jejich dokonalém plánu je právě Cassie...