O pořadu

Vítejte doma

Rodina, která to opravdu potřebuje, se dočká překvapivě rychlé renovace svého bydlení. Pokud se ovšem tým návrhářů vydrží alespoň chvíli nehádat… Americká reality show (2003). Hrají T. Pennington, P. DiMeo, M. Moloney, T. Hutsonová a další (43 min) (Premiéra)

Americká reality show. Šéf týmu návrhářů, architektů a stylistů vybírá rodinu, která se po pouhých sedmi dnech může radovat z kompletní rekonstrukce domu.

Obvykle vybírá rodinu, která to opravdu potřebuje a která má zajímavý příběh, často smutný. Hned v prvním díle se například setkáme s rodinou, kde tříletá Olivie tři roky bojovala se smrtelnou formou leukemie. Nebo je představena maminka se třemi kluky, jejichž táta bojuje v dalekém Iráku. Vybraní jsou účastí v pořadu v podstatě odměňováni.

Jakmile tým dorazí na místo, odešle rodinku na sedmidenní luxusní dovolenou. A práce začíná. Vymyslí se architektonický návrh, interiérový návrh včetně řešení pro zahradu a přilehlé pozemky. Pak se zavolá stavbyvedoucí se sto pracanty, kteří mají práci, jež by za normálních okolností trvala i půl roku, stihnout za sedm dní. Celý pořad je koncipován jako reality show, a tak nás kamera provádí konflikty, které mezi sebou mají jednotliví členové týmu. Hádky, spory, naschvály, potíže s materiálem, závod o čas, nedostatečná inspirace...

Vše je emocionálně vypjaté, leckdy se jednotlivci, ale i celé skupiny neubrání slzám. Hlavně je potřeba nepodlehnout strachu. I když působí děsivě fakt, že na dům naběhne dav chlapíků a nejprve ho doslova a do písmene zdemolují, následné práce potvrzují, že tým je skutečně vybaven profíky na slovo vzatými. A odměna? No přece dobře odvedená práce a široké radostné úsměvy těch, kterým jako v pohádce proměněný dům patří…