O pořadu

Tajný agent Jack T.

Agent Steven Seagal má v jednom hornickém městečku zajistit důkazy spojené s nezákonným ukládáním toxických odpadů. To se ale nelíbí místnímu milionáři, který je kvůli odstranění podezření schopný i vraždit... Americký akční thriller (1997). Dále hrají S. Lang, K. Kristofferson, B. Hunt a další. Režie F. E. Alcalá (101 min)

Jack Taggart, agent Úřadu pro životní prostředí, přilétá do malého městečka v Apalačských horách, aby vyšetřil podezření na zamoření území toxickými odpady, které tu ilegálně v šachtách opuštěných dolů skladuje bezohledný boháč Orin Hanner. Maskován jako tesař, který za peníze kostela provádí menší opravy u chudých lidí, začne Jack nenápadný průzkum. Opatrně se vyptává a tajně odebírá vzorky vody.

 

Seznámí se nejen s Hannerovými muži, kteří se ho pod vedením Orina mladšího marně pokoušejí zlikvidovat, ale také s místní „vyvrhelkou“, sympatickou včelařkou Sarah Kelloggovou. Jejich pomalé sbližování překazí její psychopatický bratr Earl, jenž je příčinou všech životních těžkostí, kterými Sarah musela projít. Když vyjde najevo Jackova skutečná totožnost a není už potřeba jednat v utajení, pustí se Jack do pátrání s pomocí několika starousedlíků, ochotných pomoct mu v boji proti všemocnému Hannerovi.

 

Několika dalším útokům Hannerových zabijáků se Jackovi podaří ubránit, ale je jen otázkou času, kdy dojde k rozhodujícímu střetnutí, při kterém už síla jeho pěstí a znalost bojového umění nebudou stačit…