O pořadu

Sedm a víc

Vyhlásili válku všem zločincům, kteří by byli odsouzeni minimálně k sedmi letům vězení, avšak díky korupci stále unikají trestu. Pro jejich dopadení jsou ochotni udělat cokoliv, třeba i zabít… Americký kriminální film (1973). Hrají R. Scheider, V. Arnold, J. Leon, K. Kercheval, T. Lo Bianco, R. Lynch a další. Režie P. D´Antoni (100 min)

Buddy velí malé utajené speciální jednotce Sedm a víc, která vyšetřuje zločiny s vysokou trestní sazbou a nekonvenčními, spíše drsnějšími metodami dosahuje vysoké efektivnosti. Jednotka delší dobu stahuje síť kolem skupiny mafiánských lichvářů a zdá se, že dobré služby poskytuje Buddymu kamarád z dětství Vito, který byl v dospělosti trestaný a nyní je informátorem policie.

 

Lichvářské špičky Festo, Kalish a další jsou však záhadně unášeny a musejí platit vysoké výkupné. Buddy pojme podezření, že tyto zločiny páchají falešní policisté. Neúspěšný zásah proti mafiánům shromážděným k poradě o dalším postupu vyvolá v jednotce krizi – a při pokusu o likvidaci domněle zrazujícího mafiána Carmina je zastřelen Buddyho parťák Ansel. Aby pomstil vraždu, nastraží Buddy důmyslnou léčku…