Scrubs: Doktůrci

Scrubs: Doktůrci – Carla, Dr. Cox, Elliot, J. D., Dr. Kelso a Turk Foto:
30 min

Mladý J. D. právě dostudoval medicínu a nastupuje do nemocnice. Jak se popere s nedostatkem zkušeností, svéráznými pacienty, cynickými šéfy a sympatickou kolegyní? Legendární americký sitcom (2001). Hrají Z. Braff, S. Chalkeová, D. Faison, K. Jenkins a další

O pořadu

Od pondělí do pátku v 17:05

Novopečený doktor, pár přátel a jedna fakultní nemocnice. Připravte se na šílené a bizarní situace, které na vás čekají na každém rohu nemocniční chodby.

KVÍZ: Otestujte si, jak znáte hlavního doktůrka J.D.ho

O seriálu:

Doktor John Dorian přezdívaný „Džejdý“ nastupuje do nemocnice Sacred Heart, kde se setkává s neúprosnou realitou. Zjišťuje, že na tohle ho studium medicíny fakt připravit nemohlo! Svérázní pacienti a jejich problémy, noví kolegové a navíc jeden zlomyslný údržbář.

Naštěstí je tu nejlepší kamarád a spolubydlící – chirurgický praktikant Chris Turk a taky krásná mladá doktorka Elliot Reidová, která Johnovi hnedle padne do oka.
Na tyhle tři začátečníky dohlíží přísný a občas zákeřný primář Bob Kelso, vrchní sestra Carla Espinosová a doktor Perry Cox, což je sice morous, ale jinak rovina chlap.
JD každou epizodu komentuje jako vypravěč. Slyšíme jeho úvahy a občas se v seriálu zjeví i to, co si jen myslí.

V nemocnici plné nevypočitatelných existencí není o zábavu nouze, i když se občas mísí s tragickými situacemi, které k životu zkrátka patří.


 
Zajímavosti:

- Seriál získal 17 nominací na cenu Emmy a představitel hlavní postavy Zach Braff za svou roli získal tři nominace na Zlatý glóbus.

- Seriál se natáčel na jednu kameru – na rozdíl od jiných sitcomů, které jich používají několik.

- Prvních osm sérií se točilo v prostorách North Hollywood Medical Center, zrušené nemocnice v severním Hollywoodu, která byla v roce 2011 zbourána.

- Písnička ve znělce se jmenuje Superman a nazpíval ji Lazlo Bane.

- Autorem seriálu je Bill Lawerence, který psal scénáře i k sitcomům Přátelé nebo Chůva k pohledání a produkoval seriály Všichni starostovi muži, Město žen a animovaný Clone High (ve kterém zní hlasy herců z Doktůrků). Několikrát se ve Scrubs ujal i různých minirolí.

- Ve vedlejších rolích se objevili i herci jako Colin Farrell, Heather Grahamová a Brendan Fraser.

- Scenáristé pracovali s lékařskými poradci Jonathanem Dorisem, Jonem Turkem a Dolly Klockovou a jistá podobnost se jmény hlavních postav rozhodně není náhodná. Celý seriál je lehce inspirován zážitky doktora Dorise z doby, kdy působil jako praktikant na interně a kamarádil s tvůrcem seriálu Billem Lawrencem.

- Pokud herci vymysleli nějakou lepší hlášku, než byla ve scénáři, mohli improvizovat. Hlavně Neil Flynn jako údržbář málokdy říkal to, co bylo napsané.

 
Osoby a obsazení:

John Dorian neboli J.D. („Džejdý“)

Věčný snílek a smolař v lásce. Vypracoval se z řadového eléva na nejlepšího začínajícího doktora v nemocnici, ale i přesto si rád hraje na někoho jiného, zpívá a tancuje. Občas, když se s někým baví, začne najednou tupě koukat do stropu. V hlavě se mu při tom přehrávají scénky o všem možném a přemýšlí, co by ještě řekl. Ale člověk, se kterým mluvil, už mezitím odešel. :).
Zach Braff
Tenhle rodák z New Jersey hrál divadlo už v deseti letech. Když mu bylo 18, obsadil ho do filmu Tajemná vražda na Manhattanu slavný Woody Allen. Proslavil se hlavní rolí v Doktůrcích, za niž dostal i tři nominace na Zlatý glóbus. Některé epizody i režíroval.
Jako režisér natočil i několik videoklipů a film Procitnutí v Garden State, který sám napsal, produkoval a hrál v něm jednu z hlavních rolí. Soundtrack k filmu dostal cenu Grammy. Mohli jste ho vidět i ve snímcích Klub zlomených srdcí, Poslední polibek nebo The High Cost of Living. Jeho největší láskou je ale divadlo. V roce 2011 napsal hru All New People a momentálně připravuje její filmovou verzi.
V českém znění: Michal Holán

Podívejte se na J.D.ho VIDEOPROFIL

Chris Turk

Čokoládový medvídek, který tancuje, kudy chodí. Tancuje na sále, když operuje, tancuje doma se svým vycpaným mrtvým psem, tancuje pro svou ženu Karlu, tancuje se svým kamarádem „Džejdým“, je to prostě šašour!
Donald Faison
Pochází z newyorského Harlemu a jeho prvním filmem byl Respekt z hip-hopového prostředí. Proslavil se snímkem Praštěná holka a na něj navazujícím seriálem. Hrál v komediích po boku Denzela Washingtona, v dramatu Vzpomínka na Titány nebo ve sci-fi Skyline.
Role chirurga Chrise Turka mu přinesla mnohá ocenění a se Zachem Braffem jsou dodnes nejlepší kamarádi. Má čtyři děti.
V českém znění: Jan Dolanský

Podívejte se na Turkův VIDEOPROFIL

Elliot Reidová

Jestli je někdo nemehlo, tak je to Elliot. V průměru třikrát za každou epizodu něco vymňoukne, pokazí, srazí k zemi nebo někoho unudí holčičími povídačkami. Ale je to chytrá holka a taky je dost sexy.
Sarah Chalkeová
Vyrostla v kanadském Vancouveru a kromě angličtiny umí i francouzsky a německy. Ve dvanácti začala hrát v muzikálech a v sedmnácti hrála Rebeccu v seriálu Roseanne.
Po úspěchu v Doktůrcích si zahrála Stellu Zinmanovou v Jak jsem poznal vaši matku a momentálně hraje v seriálu Město žen. Její babička a teta zemřely na rakovinu prsu, proto se věnuje organizacím zabývajícím se včasnou diagnostikou a prevencí této choroby. S právníkem Jamiem Afifim má syna Charlieho, kterého čekala během deváté série Doktůrků.
V českém znění: Tatiana Vilhelmová

Podívejte se na Elliotin VIDEOPROFIL

 

Dr. Perry Cox

Coxík je na první pohled cynický bručoun, který urazí každého, koho potká, ať je to doktor, pacient, nebo mrtvola v márnici. Protože se rád poslouchá, jak mluví, jeho urážky většinou trvají 10–15 vět. Pod tvrdou krustou nedostupného a léty praxe otupělého mrzouta se ale skrývá citlivý otec a milující, ač rozvedený manžel.
John C. McGinley
Tenhle herec a bavič je dobrý kámoš režiséra Olivera Stonea, který ho často obsazuje do svých filmů. Mohli jste ho vidět například ve snímcích Skála, Narozen 4. července, Sedm, Četa, Divočáci, Dům snů.
V českém znění: Otakar Brousek ml.

Podívejte se na Coxův VIDEOPROFIL

 

Carla Espinosová

Sestra Carla je manželka od čokoládového doktora Turka. Vypadá sice jako přistěhovalkyně z Mexika, ale ve skutečnosti pochází z Dominikánské republiky a má všechny rysy jižanské divošky. Takže nikoho nepustí ke slovu!
Judy Reyesová

Herečka a spoluzakladatelka mezinárodní herecké společnosti Labyrinth Theatre Copany. Hrála také například v seriálu Castle na zabití, Právo a pořádek nebo ve filmu Godzilla.
V českém znění: Klára Sochorová

Podívejte se na Carlin VIDEOPROFIL

 

Dr. Bob Kelso

Jeho oblíbená hláška je: „Co má dva palce a je mu ukradené, že na něho někdo mluví a něco po něm chce? Bob Kelso!“ Být primářem v nemocnici není lehká práce, zvlášť když nesnášíte lidi, co se usmívají, a vaše žena na vozíku je pořád uslintaná z prášků, co jí potajmu přidáváte do jídla!
Ken Jenkins
Během svého profesního života prošel snad vším – od práce osvětlovače až po režisérské křeslo. Zahrál si například ve filmech Air America, Boeing 747 v ohrožení, Psycho nebo Poslední tanec. V menších rolích jste ho mohli vidět také v seriálech Akta X, Star Trek: Nová generace nebo Beverly Hills 90210. Ve volném čase se zabývá tréninkem psů a jeho vlastní domácí mazlíček Baxter si zahrál právě v Doktůrcích.

V českém znění: Milan Slepička 

Podívejte se na Kelsův VIDEOPROFIL


 Údržbář

Jestli něco nedělá, tak je to uklízení, jinak dělá všechno. Předstírá, že je Němec; předstírá, že je Ir; předstírá, že je svoje jednovaječné dvojče; předstírá, že je doktor. A není nad to, když vás údržbář nachytá a rozbije vám kladivem z legrace kolo!
Neil Flynn
Tenhle rodák z Chicaga měl původně hrát jen v úvodním díle Doktůrků. Nakonec se ale díky své popularitě dostal i do dalších epizod. Jeho role je klíčová, protože vytváří ostatním hlavním hrdinům stále nové a nové situace.

V českém znění: Libor Hruška

Podívejte se na údržbářův VIDEOPROFIL

Rychlé info:

Originální název: Scrubs
Země a rok vzniku:
USA 2001–2005, Disney
Žánr:
sitcom
Série: 
1.–9.
Premiéra :
10.12.2012 ve 21:50
Počet epizod:
24, 22, 22, 25, 24, 22, 11, 19, 13
Délka epizody
: 22 minut
Tvůrce:  Bill Lawrence

Podívejte se na upoutávky:

Anketa

Kterou postavu ze Scrubs: Doktůrků máte nejradši?

hlasovat
hlasovat
hlasovat
hlasovat
hlasovat
hlasovat
hlasovat

DNES V TVSvatby v Benátkách Foto:
20.15
DNES V TVOčima Josefa Klímy Foto:
21.35
DNES V TVAno, šéfe (10) U Dubu - Třebíč - v kuchyni Foto:
22.20
DNES V TVSběratelé kostí Foto:
20.15
DNES V TVCastle na zabití III Foto:
21.20
DNES V TVSex ve městě - reprezent Foto:
22.20
Sex ve městě III (18)

reklama