O pořadu

Říjnové nebe

Píše se rok 1957 a Sovětský svaz právě vypustil družici Sputnik. Středoškolák Homer Hickam žije v zapadlém hornickém městě, a ačkoliv sní o objevování vzdálených světů, jeho život v šachtě je jasně předurčen. On se ale rozhodne, že se pokusí svůj osud změnit, vyhrát vědeckou soutěž a stát se konstruktérem raket... Americký film podle skutečných událostí (1999). Hrají J. Gyllenhaal, Ch. Owen, L. Dernová a další. Režie J. Johnston (103 min) (Premiéra)

Homer Hickam je mladý student s velkou fantazií, který touží objevit vzdálené světy. Jednoho dne zahlédne na obloze satelit a rozhodne se sestrojit si vlastní raketu.

 

Jeho první pokusy nedopadnou nejlépe, ale nevzdává se. Sežene si potřebnou literaturu a snaží se získat co nejvíc informací. Spřátelí se se spolužáky zavrhnutým šprtem a společně se podílejí na dalších pokusech. Jejich úsilí přinese očekávané ovoce. Navzdory nesouhlasu rodičů Homer zvládne téměř nemožné a splní si svůj velký sen.

 

Sklidí obdiv všech obyvatel městečka, jen svého otce ne. Ten byl od začátku proti synovým výmyslům a vždy mu dával za vzor bratra, který se pokouší uplatnit jako profesionální hráč amerického fotbalu. Zklamaného Homera čeká hned několik pohrom. Ta nejvážnější, tragédie v dole, kde pracuje jeho otec, ho zasáhne nejvíc... Úžasný film, na který nikdy nezapomenete.