O pořadu

Řidičák

Když jste mladí, chcete si užívat a oslňovat, to ale nemůžete na rande bez pořádného bouráku. To si přeje i šestnáctiletý Les – ale bohužel zatím nesložil řidičské zkoušky… Americká komedie (1988). Hrají C. Haim, C. Feldman, C. Kaneová, R. Masur, H. Grahamová a další. Režie G. Beeman (87 min)

Les Anderson má sen – utíká v něm ze školního autobusu, za jehož volantem sedí šílený řidič. Skočí do auta ke krásné slečně a ujíždí pryč. Vtom se probudí na kurzu autoškoly, který má v sobotu zakončit zkouškou. Večer jde na večírek, kde se seznámí s Mercedes – dívkou ze svého snu. Druhý den otec vyzvedne Lese autem u školy s tím, že mu dá lekci v řízení.

 

Když Les zahlédne na chodníku Mercedes, přesvědčí otce, aby mu auto půjčil, že ji jen pozdraví a hned se vrátí. Mercedes však jede ke své kamarádce a Les ji tam odveze, zatímco otce nechá stát na chodníku. V sobotu Les neudělá test, protože si však domluvil schůzku s Mercedes, sebere rodičům auto a jedou spolu do klubu. Od toho okamžiku jako by se roztrhl pytel se ztřeštěnými příhodami…