O pořadu

Řeka bez návratu

Barová zpěvačka Marylin Monroe se na dobrodružné cestě setkává s bývalým vězněm a jeho synem. Zdolávají spolu nejen divokou řeku plnou peřejí, ale i další nástrahy… Americký dobrodružný western (1954). Dále hrají R. Mitchum, R. Calhoun a další. Režie O. Preminger (88 min) (Premiéra)

Matt Calder hledá ve stanovém městečku zlatokopů devítiletého syna Marka. Protože ho opustil už dávno, chlapec si na něj nepamatuje. Je ale šťastný, že se konečně setkávají. Matt má v plánu postavit si v horách malou farmu.

 

Mark se ale ještě chce rozloučit se svou jedinou přítelkyní, krásnou barovou zpěvačkou Kay. Pracně si v osadě vydělává, aby mohla konečně odejít do města a přestat třít bídu. Její přítel Harry Weston právě vyhrál v kartách bohaté naleziště. Chce si ho jet zapsat do nejbližšího města a bere Kay s sebou. Těší se na lepší život. Kay ovšem netuší, že je Harry bezohledný podvodník.

 

Matt a Mark už nějakou dobu žijí ve  srubu, když jednou spatří, jak se po řece řítí neovladatelný vor. Když Matt hodí pasažérům lano, ukáže se, že jsou to Harry s Kay. Harry spěchá do města kvůli registraci pozemků.  Matt Když ho od další cesty zrazuje. Tvrdí, že bez koně a pušky se do města nedostanou. Harry mu obojí bezostyšně ukradne. Ve rvačce navíc Matta zraní. Překvapená Kay, která si o svém příteli dosud myslela jen to nejlepší, se rozhodne se zraněným mužem zůstat. Počká, až Harry vyřídí svou záležitost ve městě a vrátí se pro ni…