O pořadu

Pyrotechnická hlídka: Afghánistán

Pravidla boje 342. pyrotechnická četa amerického námořnictva se vydává na pětiměsíční misi do Afghánistánu, kde má čistit terén od náloží, které tam umístil Tálibán. Zažijí válečné peklo na vlastní kůži... Americký dokumentární seriál (2011)

Pro většinu vojáků na válečné misi platí, že by se výbušninám protivníka měli obloukem vyhnout (a nejlépe při tom zalehnout a připravit si vlastní prskavky na protiútok). Pyrotechnici však mají přesně opačný úkol…

Tihle chlapáci s nervy z oceli se vám představí jako členové 342. pyrotechnické čety americké maríny v cyklu Pyrotechnická hlídka: Afghánistán.

Hned v prvním díle naskočíte v něm na pětiměsíční misi, která má za cíl eliminaci náloží Tálibánu!

V cyklu poznáte veterány i mladé benjamínky při jejich nervy drásající snaze nevyletět do luftu během každodenního rizikového ničení nepřátelských bomb. Jak se však sluší a patří, cyklus se nevěnuje jenom akci samotné, ale popisu toho, co podobná služba znamená pro duši vojáků a jejich rodiny doma.

Zapomeňte na Call of Duty, Smrt číhá všude nebo Black Hawk Dawn! Jedině v Pyrotechnické hlídce zjistíte, jak skutečně probíhá akce na jedné z mnoha front skutečné války. Od nekonečně nudného čekání po amatérské překážky, kterým musí naši profíci čelit...

Přepínejte na COOL, každou středu po osmé večer.