O pořadu

Příběh Tarzana - pána opic

Opuštěného lidského mláděte se na ostrově ujmou opice, které ho naučí zákonům džungle. Chlapce v dospělosti čeká ještě další zkouška - seznámení s lidskou civilizací... Dobrodružný film (1984). Hrají Ch. Lambert, A. MacDowellová, I. Holm, J. Fox a další. Režie H. Hudson (125 min)

Mladý anglický lord se svou ženou se po tragickém ztroskotání lodi zachrání na neobydleném pobřeží Afriky. Postaví si nouzové přístřeší a čekají na příležitost k záchraně. Krátce poté, co se jim narodí syn, však oba zahynou.

 

Osiřelé dítě objeví opice a jedna ze samic, která právě přišla o své mládě, se chlapce ujme a vychová ho jako opici. Zpočátku odstrkované holé mládě se však jako dospělé stane vůdcem opičí smečky. A právě v této funkci po dvaceti letech setká s člověkem, belgickým kapitánem D´Arnotem, který je v Africe na vědecké expedici, a kterého Tarzan zachrání před nepřátelskými domorodci.

 

Belgičan najde doklady o tom, že je Tarzan potomkem hraběte z Greystokeu, a to ho přivede na myšlenku vrátit „opičího šlechtice“ do lidské civilizace…