O pořadu

Pravdivé lži

Tajný agent Arnold Schwarzenegger je postrachem mezinárodního terorismu - jenom vlastní rodina ho nebere vážně... Americká akční komedie (1994). Dále hrají J. L. Curtisová, T. Arnold, B. Paxton, T. Carrereová a další. Režie J. Cameron (135 min)

Tajný agent Arnold Schwarzenegger je postrachem teroristů – jen manželka ho nebere vážně…

Harry Tasker pracuje pro vládní agenturu zabývající se bojem s mezinárodním nukleárním terorismem. Jeho život stále visí na vlásku, Harry jde z přestřelky do přestřelky a odvážně uniká po střechách i v rychlých autech. Manželka Helen však žije v přesvědčení, že má doma nudného obchodníka s počítači, a začne podléhat nápadníkovi Simonovi, zbabělému obchodníčkovi s ojetými vozy, který jí namluví, že je tajný agent. Nebohý Harry se tak uprostřed akce proti arabským teroristům zmítá v pochybnostech o věrnosti milované ženy. Nebýt akce Rudého džihádu, který Taskerovy unese na ostrůvek u Floridy, nedokázali by se ti dva asi už nikdy dohodnout. Už proto, že Harry nalíčí spolu s kolegy na manželku past, do které málem spadne sám...

Akční opus, v němž Cameron předvádí své režijní mistrovství a Schwarzenegger prokazuje, že mu přibývající léta nejen neubírají na síle, ale ještě přidávají na šarmu.