O pořadu

Potopa 1,2

Británii postihla bouře, která vytvořila obrovskou vlnu blížící se k Londýnu. Rob Morrison s manželkou musejí vymyslet, jak zachránit město a jeho obyvatele. Lze něco takového vůbec dokázat? Britsko-kanadsko-jihoafrický thriller (2007). Hrají R. Carlyle, J. Gilsigová, D. Suchet a další. Režie T. Mitchell

Ničivá superbouře zvedá v oceánu úděsnou vlnu. Příroda hodlá lidstvu připomenout, kdo tady stále ještě vládne. Místem úderu se stane východní pobřeží Velké Británie, kde ústí do moře i řeka Temže.

 

Miliony Londýňanů jsou ve smrtelném nebezpečí. Inženýr Rob Morrison, jemuž propůjčil tvář známý rodák ze skotského Glasgow Robert Carlyle (Trainspotting), má jen několik hodin, aby se pokusil odvrátit největší tragédii v dějinách Albionu a totální devastaci hlavního města. Ve spolupráci s bývalou manželkou Samanthou, specialistkou na budování zátarasů, a otcem Leonardem se jako poslední voják na stráži vydá vstříc vlnobití, jež nejde zastavit.

 

I kdyby vznikla ta nejlepší bariéra na světě, otázka nezní, zda vlna Londýn zasáhne, ale kdy se tak stane. Vedlejší role ve dvoudílném katastrofickém thrilleru z roku 2007 patří Kanaďance Jessalyn Gilsigové a Tomu Courtenayovi.