O pořadu

Podezření

Prokurátor Harrison Ford je podezřelý z vraždy své půvabné kolegyně, která bývala jeho milenkou. Před soudem se tak ocitá na druhé straně zákona, než byl doposud zvyklý... Americký kriminální thriller (1990). Dále hrají B. Dennehy, R. Julia, B. Bedeliová, P. Winfield a další. Režie A. J. Pakula (122 min)

Prokurátora Rustyho Sabiche k sobě volá jeho nadřízený, vrchní prokurátor Raymond Horgan, a sděluje mu smutnou zprávu: jeho kolegyně, zástupce prokurátora Caroline Polhemusová, byla surově zavražděna. Žádá Rustyho, aby se případu ujal a pokusil se zjistit, kdo je pachatelem. On sám je právě uprostřed volební kampaně a vyšetřovatelům, alespoň některým, příliš nedůvěřuje. Rusty je zdrcený: Caroline, velmi půvabná a sexy žena, byla nějakou dobu jeho milenkou, než se s ním rozešla a vyměnila ho za Horgana, který by jí mohl být užitečnější. Rusty začíná pátrat po okolnostech vraždy spolu se svým přítelem, detektivem Lipranzerem. Jediné, na co přijde, je, že si Caroline od Horgana vypůjčila složku týkající se případů úplatků, které přijali volení zástupci.

 

Podle patologa Caroline zabil někdo, koho dobře znala, a pak se pokusil maskovat vraždu jako přepadení a znásilnění. Otisky prstů, které se nalezly na sklenici u baru zemřelé, kde se svou návštěvou popíjela, ještě nebyly identifikovány. Když ale přijdou z laboratoře výsledky, všichni strnou: patří totiž právě Rustymu. Ten se ocitá nejprve před velkou porotou a posléze i před soudem. Jako obhájce si vybírá svého přítele, advokáta Sandyho Sterna, a také detektiv Lipranzer pracuje v jeho prospěch. Po domovní prohlídce je Rusty zatčen a je proti němu oficiálně vzneseno obvinění…