O pořadu

Panic je nanic

Tři šestnáctiletí kamarádi chtějí společně strávit prázdniny, rodiče jim to ale naplánovali trochu jinak. Podaří se jim nakonec strávit léto dle svých představ a ještě si užít s holkama? Česká komedie (2006). Hrají D. Vobořil, M. Hruška, T. Žatečka, N. Konvalinková, Š. Vaňková a další. Režie I. Macharáček (96 min)

Panic je nanic je mottem hlavních hrdinů, tří šestnáctiletých kamarádů z Prahy. Ničím se neliší od svých vrstevníků, problémy jim dělají jak předpotopní rodiče a většina dospělých, tak hlavně pubertální věk. Nejsou totiž ještě opravdovými muži, ale dětství už mají samozřejmě dávno za sebou. Chtějí strávit prázdniny společně, jenže Vašek dostane k narozeninám od babičky poukaz na zájezd k Balatonu.

 

Honza s Jirkou se proto vypraví na vandr bez něj. Vašek si ale nenechá prázdniny zkazit, uteče z autobusu plného důchodců a vydá se za kamarády. Setká se s nimi v hospůdce v zapadlé vesnici, kde se v jejich hlavách zrodí úžasný plán. Seznámí se s místní kráskou, která by moc ráda strávila část prázdnin v Praze. Jirkovi rodiče jsou služebně v Paříži, a tak s ní kluci na pár týdnů vymění jejich luxusní vilu za zchátralý statek. Prožijí báječné dny, zažijí spoustu neuvěřitelných a ztřeštěných příhod se starousedlíky, navážou nová přátelství a s pomocí místních dívek se z nich možná konečně stanou opravdoví chlapi…