O pořadu

Pán prstenů: Dvě věže

Společenstvo se rozpadlo, ale poslání zničit prsten pokračuje. Frodo a Sam musejí svěřit své životy Glumovi, pokud chtějí najít cestu do Mordoru. Zatímco se Sarumanova armáda blíží, zbylí členové Společenstva se společně s lidmi a bytostmi ze Středozemě připravují na bitvu v Helmově žlebu… Americko-novozélandský dobrodružný film (2002). Hrají E. Wood, O. Bloom, V. Mortensen, L. Tylerová a další. Režie P. Jackson (172 min)

Druhý díl filmové ságy o nebezpečném putování, jehož cílem má být zničení prokletého prstenu moci. Hlavním hrdinou je opět hobit Frodo, který získal od svého příbuzného Bilba kouzelný prsten. Po něm touží temný Sauron, a tak se Frodo s prstenem dostává do samotného centra souboje mezi silami světla a temnot. Frodo jako vůdce společenství složeného ze svých přátel, kouzelníka, elfa, trpaslíka a dalších pomocníků pokračuje v cestě na vrchol sopky, aby zde prsten jednou provždy zničil...

 

První díl byl nominován na Zlatý globus a získal cenu AFI. Díky zájmu diváků překročil zisk 350 milionů dolarů a navíc přesvědčil i příznivce knihy, že tento dnes již klasický příběh se podařilo úspěšně zfilmovat.