O pořadu

Ohnivé vozy

Dva studenti se rozhodli uskutečnit své chlapecké sny – získat zlatou medaili na olympijských hrách. Měsíce tvrdých tréninků z nich udělají nejrychlejší muže na světě. Jsou připraveni překonat jakoukoli bolest, obětovat cokoli, zdolávat vlastní limity, sáhnout až na dno svých sil. A to vše jen kvůli vytouženému kovu! Britský film na motivy skutečné události (1981). Hrají B. Cross, I. Charleson, N. Farrell, I. Holm a další. Režie H. Hudson (119 min) (Premiéra)

Příběh se odehrává v Paříži při olympijských kláních v roce 1924. Eric Liddell je oddaný křesťan, který věří, že jeho atletické schopnosti jsou dar od boha. Chce mu vzdát poctu tím, že vybojuje zlatou medaili. Herold Abrahams je anglický židovský student z Cambridge, který má také v úmyslu vyhrát.

 

Chce totiž dokázat svým antisemitským spolužákům a celému světu, že jeho rasa není méněcenná. Motivy obou chlapců na jsou ušlechtilé a jejich věrnost absolutní. Oba bojují s mnoha překážkami a narážejí na osobní problémy. A už to, že bojují s takovou odpovědností je pro ně možná odměnou. Film je natočen podle skutečných událostí. Ohnivé vozy vyhrály čtyři Oskary včetně ocenění za nejlepší film a nejlepší původní filmový scénář a na další tři byly nominovány.