O pořadu

Návrat Maxe Dugana

Když se na učitelku angličtiny Noru konečně usměje štěstí a seznámí se s milým policistou, objeví se u ní doma její otec, kterého zrovna policie hledá... Americká komedie (1983). Hrají M. Masonová, J. Robards, D. Sutherland, M. Broderick a další. Režie H. Ross (94 min)

Učitelka anglické literatury Nora žije v malém domečku se svým synem Michaelem. Když jí je ukradeno auto (staré a sotva držící pohromadě), seznámí se na policii se sympatickým poručíkem Brianem, který jí nabídne odvoz do školy pro syna. Odpoledne jí zavolá, že její auto bylo sice nalezeno, ale je z něj jen vrak. Nabídne jí k dispozici svoji motorku a pozve ji na večeři. Nora pozvání přijímá, jenže v tu samou noc se u jejích dveří objeví její otec Max Dugan, kterého neviděla od svých devíti let. Jediné, co o něm ví, je, že měl problémy s policií.

 

Max Noře oznámí, že je těžce nemocný a zbývá mu asi půl roku života, a tudíž by je chtěl strávit s ní a svým vnukem. Nora váhá, nakonec však souhlasí s tím, že se Max nastěhuje – ale jen na pár dní. Max postupně zařídí celý byt, koupí jí auto a Michaelovi dává vysoké kapesné. Noře se to nelíbí, protože otcovy peníze nepocházejí z legálních obchodů. Maxe navíc hledá policie a Nora je nucena lhát Brianovi…