O pořadu

Nájemní vrazi

Robert (S. Stallone) je považován mezi nájemnými vrahy za nejlepšího. Při plnění jedné zakázky narazí na konkurenta, ambiciózního mladého zabijáka Miguela (A. Banderas), který má spadeno na tutéž oběť. Navíc zjistí, že Miguelovým cílem bude v nejbližší době on sám, a rozehraje vlastní hru o přežití… Americko-francouzský akční thriller (1995). Dále hrají J. Mooreová, A. Davydov a další. Režie R. Donner (128 min)

Nájemný vrah Robert Rath chce se svou prací skončit, protože ho zabíjení už unavuje. Zakázky s informacemi dostává zabezpečenou cestou počítačem a nikdy neví, kým je najat. Robert dostane novou „práci“, kterou přijme, ale než stačí úkol splnit, objeví se jiný zabiják a oběť zastřelí. Robert zjistí, že se střelec jmenuje Miguel Bain, a chce od zadavatele vysvětlení, kdo Miguel je.

 

Zadavatel tvrdí, že o ničem neví, ale má pro Roberta nabídku, která se neodmítá. Robert zakázku vezme, jelikož s nabídnutými penězi by mohl odejít na odpočinek, a čeká na nezbytné instrukce. Má zabít mladou hackerku Electru, která ukradla a chce prodat přísně tajná data, zneškodnit kupující a vzít disketu, jež je předmětem obchodu. Opět se ale na místě určení objeví Miguel a Robertovi už je jasné, že cílem je on. Začne Electru ochraňovat a rozhodne se získat slíbené dva miliony tak, že se s Electrou rozdělí, když mu pomůže. Robert se spojí se zadavatelem a domluví si místo i čas předání diskety a peněz. Předání proběhne přesně podle plánu, ale když Robert nastoupí k Electře do auta, zjistí, že je v kufru kromě peněz i bomba. Kufr zahodí a je naštvaný, že nemá ani peníze, ani disketu, ale Electra se začne smát, protože nedala Robertovi k výměně tu správnou disketu. Robert se opět spojí se zadavatelem a nabídne disketu za dvacet milionů. Zadavatel nabídku přijme, ale zároveň dá zakázku ambicióznímu Miguelovi, aby Roberta zabil. S tím však Robert počítá – a rozhodující duel dvou nájemných vrahů, v němž se o slovo přihlásí i Rathova minulost, se neúprosně blíží…