O pořadu

Kult hákového kříže

Vynikajícím studentem Derekem hluboce otřese násilná smrt jeho otce. Zoufalství ho zavede až ke stoupencům nacismu, což je začátek cesty do pekel... Americký film (1998). Hrají E. Norton, E. Furlong, B. D´Angelová, E. Suplee a další. Režie T. Kaye (114 min)

Derek Vinyard byl šťastným člověkem. Rodina držela pohromadě a ve škole patřil k nejlepším. Pak ale přišel zlom, když mu jeho otce, který byl profesionálním hasičem, zastřelili při zásahu v černošském ghettu. To Dereka přesvědčilo, aby se stal neonacistickým stoupencem. V této skupině stoupá výš a výš, až se dostane na velící post pod největšího šéfa Camerona, který všechny své rozkazy ze strachu před policií vydává přes Dereka.

 

Když se pak v noci Derekovi skupina černochů snaží ukrást auto, dva z nich zastřelí. Dostane se na tři roky do vězení, kde konečně pochopí i záporné stránky této organizace. Po návratu z vězení však na něj čeká další nemilé překvapení. Neonacistické názory začal vyznávat i jeho mladší, šestnáctiletý bratr Danny. Derek začíná chápat, že návrat do normálního života nebude žádná slast, zvláště když mu jeho staré ideály připomíná i spousta tetování...