O pořadu

Krutá noc

Malému městu vládne neúprosnou rukou padouch Flood. Případné námitky spoluobčanů řeší po svém. To však ještě netuší, kdo se mu postaví do cesty... Americký western (1967). Hrají D. Martin, G. Peppard, J. Simmonsová a další. Režie A. Laven

Alex Flood, majitel hotelu a herny v Jerichu, se rozhodl nezákonně těžit ze své bývalé profese právníka. Malému městu, ve kterém vlastní 51 % všeho, vládne neúprosnou rukou a případné námitky spoluobčanů proti svému jednání řeší po svém.

Třeba svazkem dynamitových patron hozených do domu nepohodlných obyvatel, vraždami nevinných lidí a vypalováním domů.

Tímto způsobem si zakrátko ochočil i nového místního šerifa.

Najal si skupinu ozbrojenců, kteří mu mají pomoct zajistit respekt i mimo město. Chce převzít provoz dostavníkové linky do města, kterou provozuje vdova Molly Langová. Flood si dělá zálusk nejen na firmu, ale i na Molly, se kterou kdysi něco měl.

To je situace jako stvořená pro příchod klasického westernového nápravce místních poměrů s kolty zavěšenými proklatě nízko. A tak do městečka přijíždí bývalý maršál Dolan. Dolan se zprvu do ničeho nechce míchat, zvlášť ne proti přesile.

Flood mu vyhrožuje, ať z města urychleně odjede, jinak ho pověsí. Ale když ho Molly úpěnlivě prosí, ať s tím vším něco udělá, rozhodne se zůstat a pomoci. Shromáždí pár statečných obyvatel a chystají se gang zneškodnit. I když bojují proti přesile, bandu oslabí a předají město zpátky bývalému šerifovi, s jehož pomocí zosnují proti Floodovým přívržencům velkou vzpouru.

Dolan pak i přes střelné zranění v horách zlikviduje samotného Flooda.