Konspirační teorie

Konspirační teorie - Obrázek 1 Foto:

(Conspiracy Theory With Jesse Ventura) Bývalý námořník, zápasník a guvernér Minnesoty Jesse Ventura podrobuje kritické analýze útoky z 11. září. Vzhledem k nejasnostem a neúplnosti oficiální zprávy komise pro vyšetřování je stále mnoho lidí přesvědčeno, že za vším bylo něco jiného… Americký seriál zabývající se oblíbenými konspiračními teoriemi (2009)

Jesse Ventura prohledává hangár, ve kterém jsou důkazy o 11. září, aby zjistil, proč vláda Spojených států zatajuje tolik informací.

Setká se s Williamem Rodriguezem, údržbářem, který pracoval v budovách Světového obchodního centra (WTC). William mu řekne, že ještě než slyšel náraz letadla, byla slyšet rána, jako by někde něco vybuchlo. Jeho výpověď jen potvrzuje fakt, že byly v ruinách WTC nalezeny zbytky výbušnin. Profesor Jones přišel kvůli těmto zjištěním o práci na univerzitě. Navíc se zřítila i budova 7, ačkoli do ní žádné letadlo nenarazilo.

Tým pověří nezaujatého akademika, aby vyzkoušel výbušninu údajně použitou 11. září. Při experimentu zjistí, že nosník natřený barvou obsahující výbušninu se rozžhaví natolik, že by nebyl budovu schopný udržet.

Jesse jede ke Ground Zero a doufá, že se dostane ke staveništi, aby získal vzorek, který by mohl podrobit analýze. Suť je však již odklizena a ocel zrecyklována.

Jesse se setká se záchranářem. Byl u toho, když v troskách narazili na černé skříňky z obou letadel. Ve spisech z vyšetřování se ale píše, že nikdy nebyly nalezeny. Expert na letectví potvrdí, že v životě neslyšel o letecké havárii, při které by se skříňky úplně ztratily. Jesse jede navštívit investigativního žurnalistu, který mu řekne, že v sutinách WTC byly nalezeny čtyři černé skříňky, ale vzala si je FBI, a když se žurnalista snažil získat další informace, všechny úřady, které kontaktoval, mu řekly, že skříňky neexistují.

Jesse se snaží dostat do hangáru 17 na letišti JFK, kde jsou schovány důkazy z 11. září. Okýnkem ve dveřích vidí, že jsou v hangáru uloženy traverzy z WTC...

 

reklama