O pořadu

Klub rváčů

Již půl roku trpí nespavostí, v práci se nudí a marně se snaží najít smysl života. Avšak vše se změní v okamžiku, kdy se v letadle seznámí s Tylerem, "kamarádem na jedno použití", jenž mu ukáže cestu, jak skoncovat s životní nudou. A tak vznikne projekt, který se zpočátku zdá jako obrovská zábava, projekt, jenž svým stvořitelům záhy přeroste přes hlavu... Americko-německý film (1999). Hrají: E. Norton, B. Pitt, H. Bonham Carterová, M. Loaf, J. Leto, R. Arquette, Z. Grenier, E. Bailey a další. Režie: D. Fincher (134 min) (Premiéra)

Mladý úředník Jack se životem jen tak plácá. Už půl roku trpí nespavostí, v práci se nudí a marně se snaží najít smysl toho všeho. Vše se ale změní na jedné ze služebních cest, když se v letadle seznámí s Tylerem Durdenem, který mu ukáže cestu, jak může skoncovat s životní nudou.

 

Nabídne mu příbytek za zvláštní podmínky: když mu Jack vrazí pořádnou ránu. Tato „výměna názorů“ se oběma zalíbí, a tak vznikne Klub rváčů, místo, kde mohou mladí muži, znechucení životem, aspoň na okamžik odložit své problémy a stát se na chvíli někým jiným, syrově animálním. Jenže tento projekt, který se zpočátku zdá jako obrovská zábava, svým stvořitelům záhy přeroste přes hlavu...

 

Americko-německý film (1999). Hrají E. Norton, B. Pitt, H. Bonham Carterová, M. Loaf a další. Režie D. Fischer