O pořadu

Hra smrti

Když filmová hvězda a mistr bojových umění Bruce Lee vyšetřuje vraždu přítele, kdosi jej zavraždí. Jeho bratr se rozhodne pomstít. Stopy vedou až do tajemné věže smrti… Hongkongský akční film (1981). Hrají T. Ch. Kim, R. Chiao, R. Horan a další. Režie Ng See-Yuan

Billy je na návštěvě u svého Mistra, který učí i jeho mladšího bratra Bobbyho. Tomu se ovšem do výuky moc nechce, radši by si užíval mládeneckého života. Billy mu zanechá dopis, kde ho prosí, aby se věnoval studiu Kung-fu a prozatím zapomněl na dívky a ženy.


Mezitím je zabit další mistr kung-fu. Billy se rozhodne navštívit jeho pohřeb, ale před tím ještě navštíví jeho dceru. Billy se chce dozvědět pravdu, jak jeho přítel zemřel. Mistrova dcera mu dá pásku s filmem, kterou si u ní uschoval její otec. Billy je napaden, ale pásku s filmem uchrání.


Poté se vydává na pohřeb Mistra se svým mladším bratrem, kde mu je zakázáno, aby se poklonil u jeho rakve. Na hřbitově je Mistrova rakev unesena vrtulníkem a Billy se zavěsí za rakev, aby ji získal zpět. Jenže je střelen šipkou do krku a umírá.


Jeho bratr je jeho smrtí zdrcen a rozhodne se Billyho smrt pomstít a prošetřit. Bobby odjíždí do Japonska za přítelem, který vlastní pásku s filmem, kterou Billy získal od dcery mrtvého Mistra. Film ukáže Bobbymu nový směr vyšetřování. Celý film je o Paláci smrti, který vlastní další mistr kung-fu Lewis.


Bobby přichází jako host do Lewisova paláce a seznamuje se s ním i jeho podivným sluhou. Bobbyho v noci napadne neznámý muž. Ráno upozorňuje Lewise, že podezírá jeho sluhu, že Lewise chce zabít. Lewis se mu vysměje a povídá mu o sluhově minulosti mnicha v jednom klášteře, kde je údajně tajná Věž smrti postavená směrem dolů. Lewis je tu noc zavražděn a Bobby se vydává na další místo svého pátrání.


Když Bobby přichází do mnišského kláštera, nalezne sluhu Lewise, jak se modlí a snaží se z něj dostat, kde je Věž smrti. Sluha mu odmítne povědět, kde se Věž nachází, a proto spolu bojují. Sluha je zabit. Bobby prohledává klášter. Při sledování jednoho mnicha pronikne do tajného vchodu a nalezne Věž smrti. Probojuje se přes armádu vycvičených mnichů až k samotnému tvůrci všeho. Bobby je překvapen, když zjistí, že Mistr, kvůli kterému byl jeho bratr zabit, žije. Bobby požaduje vysvětlení. Mistr mu sdělí při souboji, že vždy šlo o drogy a musel fingovat svou smrt, aby se ztratil z hledáčku Interpolu. Bobby pomstí smrt bratra a zabije Mistra.