Experiment Kolonie

Experiment Kolonie Foto:
60 min

Nový začátek Skupina dobrovolníků se v řízeném experimentu Discovery Channelu snaží přežít padesát dní v simulovaném světě po globální katastrofě. Dokážou si obstarat alespoň vodu a bezpečné přístřeší? Americký reality experiment (2009)

O pořadu

Každé úterý ve 20:15, repríza ve středu v 16:10


 
Představte si, že svět postihla globální virová pandemie.
Jako jedni z mála jste jí unikli…
Dokážete přežít v postapokalyptickém světě? Jak si opatříte pitnou vodu, jídlo, přístřeší?
Deset dobrovolníků se to musí naučit.

 

 
Rychlé info:
Originální název: The Colony
Země a rok výroby: USA 2010
Žánr: reality
Série: 2.
Počet epizod: 10
Délka epizody: 44 minut
Premiéra

Tvůrci:
Thom Beers, Philip David Segal

 
Komentátoři:

Adam Montella (poradce pro národní bezpečnost), Dr. Tom Mackin (inženýr), Dr. Miatta Snetterová (psycholožka), Ramesh Nathan (lékařský poradce)

 
O pořadu:

Projekt Kolonie je řízený experiment, který se snaží zjistit, jak by se skupina deseti dobrovolníků vyrovnala s nástrahami života po globální katastrofě. Simuluje situaci, kdy lidstvo postihne nukleární chřipka, imaginární mutace viru ptačí chřipky. Smyšlená organizace Viral Outbreak Protection Agency (VOPA) umístí účastníky na 72 hodin do karantény, kde každého izoluje ve zvláštním stanu. Pak je vrtulníkem přemístí do oploceného areálu na pobřeží Louisiany o rozloze 40 000 m2. Hurikán Katrina a následné záplavy zde v roce 2005 zdemolovaly předměstí. V areálu čtyř městských bloků zbyly jen trosky a dvanáct zdevastovaných budov, takže prostředí je zcela autentické.  

 
Dobrovolníci nemají přístup k elektřině, pitné vodě a nemohou komunikovat s vnějším světem. Musejí se spolehnout jen na své schopnosti a přečkat 50 dní v nehostinném prostředí s minimem zásob. Různorodá skupina, ve které najdeme jak tesaře a stavbyvedoucího, tak profesorku geologie a automechaničku nebo třeba modelku a vynálezce, se ve finále dostane od jednoduchého filtru na pitnou vodu až k pokusu o sestrojení větrného generátoru. Nářadí, jako je například elektrická pila, není takový problém sehnat, ale při obstarávání elektřiny se kolonisté často zapotí. S lovem a sháněním potravy všeobecně je to daleko těžší, i když neváhají například postavit můstek přes blízký kanál nebo se vydat na výpravu do bažin. Nejhorší jsou však nájezdy zlodějských gangů, jež se snaží připravit skupinu i o to málo, co má. Především kvůli nim se nakonec účastníci rozhodnou, že se pokusí postavit loď a kolonii opustit.

 
Svět Kolonie pomohli vytvořit experti z oblasti národní bezpečnosti, strojírenství a psychologie. Inspirovali se některými katastrofami z reálného života a použili modely, jež ukazují, jak by mohla vypadat budoucnost po globální virové nákaze. Sice jde pouze o simulaci, po několika týdnech se ale účastníkům začne hranice mezi fikcí a realitou stírat. Pro jednoho z kolonistů přijde konec experimentu možná až příliš pozdě.  

Jestli nastane konec světa, hodí se pochytit pár triků, ne?

 


Prima COOL bude pořad vysílat v obráceném pořadí – nejprve druhou sezonu, poté první. Discovery Channel již objednal výrobu třetí řady.


Související články:

Příběh upoutávky na Experiment Kolonie 

ApoCOOLypsa a další novinky na Prima COOL

ApoCOOLypsa - nové upoutávky!

Anketa

Líbí se vám Experiment Kolonie?

Hvězdná brána Foto:
07:30 08:35
34%
DNES V TVKurýr Foto:
20.15
DNES V TVKurýr 2 Foto:
21.15
DNES V TVVesmír Foto:
22.15
DNES V TVMistrovský plán Foto:
20.15
DNES V TVZabít tiše Foto:
22.35
DNES V TV25. hodina Foto:
00.35
DNES V TVMůj život v ruinách Foto:
20.15
DNES V TVSex ve městě - reprezent Foto:
22.20
Sex ve městě III (16)
DNES V TVPrima LOVE, Famílie Foto:
22.55

reklama