O pořadu

Dravé ryby

Mladík Matt Dillon je vůdcem bojovného pouličního gangu, jeho starší bratr Mickey Rourke se jej snaží trochu zklidnit. Nemá to lehké - mladý rváč se nechce vzdát své dravosti... Americký film (1983). Dále hrají N. Cage, D. Hopper, T. Waits, V. Spano a další. Režie F. F. Coppola (91 min)

Rusty James je – podobně jako mnoho jeho spolužáků ze střední školy – otrávený vším. Celý jeho život se tak odehrává v minisvětě jeho party, jíž je (po záhadném odchodu jeho staršího bratra zvaného "Motorkář") neformálním vůdcem. Rusty se tak poflakuje od baru k baru, od kulečníku k hracím automatům a občas si nudu zpestří rvačkou s některým z konkurenčních gangů.

 

Jenže podobných bitev je čím dál tím méně – po letech bojů, mrzačení a zabíjení už novou generaci podobná "zábava" otravuje. Dnešní mladé táhnou spíš diskotéky a drogy, které ale Rusty striktně odmítá. Při jedné z posledních rvaček Rustyho poraní nožem zfetovaný Biff Wilcox. V poslední chvíli se jako blesk z čistého nebe objeví Motorkář, který se po dlouhé pouti na jih rozhodl vrátit domů, a Rustyho zachrání. Jeho příjezd ale velmi nerad vidí šerif Patterson, který si dobře pamatuje autoritu, jíž se Motorkář těšil u všech mladých v okolí. Jenže kupodivu se zdá, že i Motorkář dospěl a má na Rustyho pozitivní vliv. Totéž se ale nedá říct o jejich otci, který od dob, kdy od něj odešla žena, jen propíjí svůj talent i zklamání…