O pořadu

Dinotopie - Obrázek 4

Karla kousne při práci velký komár. Žádné dostupné léky nezabírají. Jedinou nadějí se stane utajovaný portál, který umožňuje průchod do moderního světa. Ze strachu před neduhy naší civilizace ho však zatím nikdy nikdo nepoužil… Americká dobrodružná filmová série (2002). Hrají M. Brandon, E. von Detten, J. Hyde, G. Rylanceová a další

Karla při práci kousne obrovský komár z Černolesé pláně. Udělá se mu špatně a omdlí. Léčitel z Dinotopie prohlásí, že kousnutí může být smrtelné. Na kousnutí existuje protilék, rostlina rostoucí v Údolí dešťů. Po podání výluhu z listů se však Karlovi neuleví a jeho stav se zhoršuje. Jeho otec Frank je nešťastný, že není možné získat moderního doktora.

 

Starostova manželka Rosemary prozradí Marion a Davidovi letité tajemství – ví o portálu, který Davida přenese do současnosti. Dinotopie jej nepoužila ze strachu před chamtivostí a násilím moderního světa. Netuší, že vše slyší i Le Sage. David odebere Karlovi vzorek krve a chystá se projít portálem. Na poslední chvíli se k němu přidruží Le Sage, která touží poznat svět současnosti. Do portálu se připlete i ochočené mládě chasmosaura Šestadvacka. David měl projít portálem přímo do New Yorku a spojit se lékařem. Místo toho se všichni tři ocitnou v Budapešti, protože Le Sage si prohlížela fotografii města, kterou kdysi našla na pláži.

 

David kontaktuje Americkou nemocnici a předá lékařům vzorek Karlovy krve. Le Sage opatrující Šestadvacku jde do muzea, kde se koná výstava z prehistorie. Asistentu kurátora Ištvánu Rákoczimu nabídne mládě ke koupi. Rákoczi se chopí příležitosti, zmocní se mláděte a na Le Sage poštve policii. Le Sage skončí ve vězení a Rákoczi okamžitě kontaktuje movitého kupce.