O pořadu

Čarodějnice

Upozornění pro všechny děti i jejich rodiče! Čarodějnice z celého světa chystají proti dětem ďábelský plán. Naštěstí tu jsou malý Luke a jeho světaznalá babička... Americký film (1989). Hrají A. Hustonová, M. Zetterlingová, R. Atkinson a další. Režie N. Roeg (88 min)

S čarodějnicemi nejsou žádné žerty, ale s malými kluky také ne.

 

Největšími nepřáteli dětí jsou čarodějnice. Alespoň v příjemné pohádkové komedii z roku 1989, kterou režisér Nicolas Roeg natočil na motivy povídky slavného Roalda Dahla, tomu tak je. Přesvědčí se o tom malý Luke, který se utká s Paní všech čarodějnic, která pod rouškou Spolku na ochranu dětí před týráním svolala sjezd všech čarodějnic, aby jim vyložila plán na otrávení všech dětí v Anglii.

 

Čarodějnice, které jsou ve skutečnosti plešaté šeredy bez prstů na nohou a purpurovým leskem v očích, se mají stát cukrářkami a přidávat do cukroví ďábelskou směs 86, která děti promění v myši. Luke sice jejich plán vyslechne, ale protože taková čarodějnice ucítí každé dítě, neunikne jejich pozornosti – a je sám proměněn v myš. Ani v této podobě se však nevzdá a rozhodne se ďábelský plán čarodějnic překazit…