Apokalypsa: Proč a jak

Apokalypsa: Proč a jak

O pořadu

Konec světa je možná blíže, než si myslíme. Jakou podobu na sebe apokalypsa vezme?

 

Rychlé info:
Originální název: Apocalypse How
Země a rok vzniku: USA 2008,  Discovery
Žánr: dokumentární
Premiéra
Počet epizod:
2

Tvůrci: Christopher Cassel, Ted Poole, Jonathan Santos

 
O pořadu:
Už od počátku věků se lidstvo zabývá myšlenkou vlastní zkázy a většina světových náboženství má teorie, kdy a jak konec světa nastane. Podle mnohých je už apokalypsa za rohem, vždyť mayský kalendář končí rokem 2012.

Dvoudílný dokument společnosti Discovery Apokalypsa – proč a jak důkladně rozebírá řadu nejhorších možných scénářů. Začíná od nejaktuálnějších hrozeb a postupně se dostává k nebezpečím, která nás mohou čekat v budoucnosti. Nepokládá ani tak otázku, kdy apokalypsa přijde, ale jakou formu bude mít. Konečná kataklyzmatická událost může přijít z nitra Země, oblohy, hlubin vesmíru nebo jen z kašle kolegy, který vedle vás sedí v kanceláři.

Mohla by erupce supervulkánu v Yellowstonském národním parku způsobit nečekanou změnu klimatu a zkázu celé planety? Proč končí mayský kalendář 21. prosincem 2012? Hrozí nám vyhubení mimozemskou invazí a kolonizace Země? Prolétne asteroid Apophis v roce 2029 nebezpečně blízko? Mohly by paprsky gama z blízkých hvězd zničit ozonovou vrstvu? Zahubí nás v příštích desetiletích klimatické změny a globální oteplování? Mohla by být globální virová pandemie vražednější než španělská chřipka v roce 1918? Vyhladí se lidstvo samo biologickými a jadernými zbraněmi?

Země a veškerý život na ní nejsou rozhodně v bezpečí a zůstává otázkou, kdy a z jakého směru se apokalyptičtí jezdci vynoří.

 
Zajímavosti:
Dokument byl v roce 2009 nominován na televizní cenu Emmy za nejlepší vizuální efekty a 3D animace.

|260309|gallery -->
Zavřít

Toto zařízení ještě neznáme

Chystáte se přehrát video v zařízení, které zatím neznáme. Zadejte takové jméno, které vám umožní jednoznačně poznat, o jaké zařízení jde (např. Můj domácí notebook, Honzy telefon).
Zavřít

Zadejte název nového zařízení

Zadejte takové jméno, které vám umožní jednoznačně poznat, o jaké zařízení jde (např. Můj domácí notebook, Honzy telefon).
Zavřít

Byl dosažen maximální počet zařízení

Dosáhli jste na limit zařízení, na kterých lze sledovat videa. Aby šlo video sledovat, tak je třeba odebrat alespoň jedno nepoužívané zařízení z následujícího seznamu:
Naposledy použito
Zavřít
Videa a stránky zcela bez reklam
Videa v HD kvalitě • Kompletní nabídka filmů • Možnost sestavit si vlastní program