Americký Chopper - Obrázek 11

Americký chopper

O Pořadu

Od 10.4.2012 každé úterý ve 20:15

Drsní chlapi, krásné motorky. Paul Teutul a jeho synové dokazují, že ani hádky a kreativní neshody nestojí v cestě výrobě fantastických strojů.

Rychlé info:

Země a rok vzniku: USA 2004–2005, Discovery Channel
Žánr: motorkářská reality show
Série: 2.
Premiéra / repríza: premiéra
Délka epizody: 42 minut
Počet epizod: 23


O seriálu:
American Chopper je reality seriál televize Discovery, který sleduje příběhy rodinné firmy Orange County Choppers (OCC). Specializuje se na výrobu světoznámých motorek, sestavovaných na míru a přesně podle přání zákazníků. Firma sídlí v Newburghu ve státě New York a železnou rukou jí vládne Paul Teutul senior, klasický motorkář s obrovským knírem. Pod sebou má syny Paula juniora a Mikea a pomáhají jim zaměstnanci Vinnie DiMartino a Rick Petko. V každé epizodě dostávají za úkol vyrobit nějaký speciální stroj a my sledujeme, jak se motorka dává dohromady. Ale co by to bylo za reality show, kdyby v ní chybělo drama? Napětí zajišťují konflikty mezi otcem a syny. Vášnivě se hádají o postupech a metodách a snaží se dodržovat krátké dodací lhůty. Teutulové mají naprosto rozdílné povahy a sklony k trucování, Mike je naštěstí spíš pohodář a občas napjatou atmosféru odlehčí.

Na začátku druhé série se Rick a Vinnie pokusí sestavit vlastní motorku. Teutulové se zatím opalují v jižní Kalifornii. Netuší, že se v OCC objeví drsný bratranec Keith Teutul, který má firmu ohlídat. Ricka vyhodí za nedochvilnost a je jen na Vinniem, aby zachránil situaci a připravil motorku pro show v New Orleans. V dalším díle si herec Will Smith objedná na hollywoodskou premiéru motorku ve stylu sci-fi filmu Já, Robot a Teutulové na ni mají vražedně málo času. Jindy dostanou za úkol vymyslet stroj pro slavného šestinásobného vítěze Tour de France Lance Armstronga, který přežil rakovinu. Mají mu ji předat během pořadu The Tonight Show, ale postup zpomalí problémy s motorem a úraz. Paul senior chce vyrobit stroj pro motorkářskou legendu a svůj idol Davida Manna. V průběhu výroby se dozví, že Mann zemřel. Nová motorka se tak stane poctou a vzpomínkou na jeho život. O Vánocích si vymyslí, že vyrobí sáně, na které by byl hrdý sám Santa Claus, a zapřáhnou je za motorku, kterou vyrobili o minulých Vánocích. Paul junior si splní sen a sestaví už třetí stroj s motivem pavučiny, podle něj ten nejkrásnější. Pro závody NAPA v New Jersey sestrojí OCC motorku, která je schopná dosáhnout rychlosti 220 km za hodinu a Vinnie se na ní závodu zúčastní. Aby pomohli rodinám vojáků zraněných v Iráku a v Afghánistánu, každý vyrobí vojenskou motorku do aukce. Nakonec ještě požádají kamarády (třeba Stevena Tylera z Aerosmith), aby do aukce přidali vlastní osobní věci. Celou dobu se atmosféra nese v duchu hádek až do krve, ale i neuvěřitelné kreativity a nápadů.


Účinkují:

Paul Teutul senior
Jeho láska k motorkám se datuje od sedmdesátých let a byla inspirována filmy jako Bezstarostná jízda nebo Divoch s Marlonem Brandem. Vedl úspěšný podnik Orange County Ironworks a ve volném čase začal stavět originální motorky. V roce 1999 zapojil syna Paula. V nově založené firmě Orange County Choppers se stal hlavním designérem. Všichni Paulovi synové v době druhé série pracovali buď v  jedné, nebo v druhé rodinné firmě. Danny je ředitelem Orange County Ironworks a Michael odpovídá na telefonáty, vynáší odpadky a objednává součástky pro OCC.

Paul Teutul junior:

Paul Teutul junior má lásku ke kovům v krvi. Od dvanácti trávil léta v otcově podniku a naučil se postupy, které později využil při stavbě motorek. Po promoci začal pracovat v rodinné firmě a časem se stal hlavním designérem. V roce 2009 se s otcem tak rozhádal, že od rodiny odešel a založil si vlastní firmu Paul Jr. Designs Od roku 2010 běží na televizi TLC reality show American Chopper: Senior vs. Junior, která dokumentuje jeho soupeření s OCC:

Michael Teutul:

Než se vrátil do rodinného podniku, vystřídal několik zajímavých zaměstnání. Dělal vyhazovače v baru, což ale omezovalo jeho noční život. Být pikolíkem také nebyla žádná výhra, lidé se k němu chovali jako ke špíně. Telemarketing na prodej mobilů nevydržel, protože otravování po telefonu sám nesnáší. Parkovat auta zákazníků před hotelem nebylo také snadné, nutili ho běhat a holit se. Bavilo ho jen dělat uvaděče v kině, protože mohl zadarmo koukat na filmy.

Zajímavosti:

Firma Orange County Choppers vznikla v roce 1999 jako pokračovatel kovoobráběčské Orange County Ironworks, podniku založeného Paulem Teutulem seniorem před téměř třiceti lety.

Na motorkářské scéně se proslavili v roce 1999 na Daytona Bikeoktoberfestu se svým modelem True Blue, klasickým strojem, sestaveným ve sklepě Paulova domu.

Následovaly další originální motorky, včetně Spider Bike, zakoupené muzikantem Wyclefem Jeanem z Fugees, a Jet Bike, sestavené na počest amerických ozbrojených sil v Afghánistánu.

Firma získala světové renomé, v roce 2002 byla mezi nejlepšími dvanácti podniky tohoto typu na světě.

Jejich motorky se objevily ve mnoha pořadech a časopisech. Spider Bike byla jednou ze tří motorek, které byly vybrány v celosvětové soutěži v Daytoně a vyhrála výlet do Německa s pokrytím všech nákladů.

Americký Chopper má šest sérií a navazuje na něj pořad American Chopper: Senior vs. Junior.

Americký Chopper dokonce inspiroval dvě videohry.

V roce 2005 vyhlásil Discovery Channel soutěž, kde mohli čtyři výherci získat vlastní motorku na míru od OCC.

|237749|gallery -->

Anketa

Líbí se vám Americký chopper?

Líbí se vám nový web iPrima.cz? Máte k němu připomínky nebo náměty na vylepšení? Napište nám svůj názor. Budeme za něj rádi a pomůže nám připravit pro vás ještě lepší web. Děkujeme