Ze Souboje cti vyjde Van Damme jednoznačně se ctí!

Režijní prvotina Jean-Claude Van Damma, ve které si i přirozeně zahrál hlavní roli. Těšte se na epickou odyseu plnou různých bojových stylů, která vyvrcholí prestižním turnajem bojových umění těch nejlepších z nejlepších v Tibetu. Nenechte si ji ujít v pátek, ve 22.30 na Primě!
Jean-Claude Van Damme
Jean-Claude Van Damme

Christopher Dubois (Jean-Claude Van Damme) je mladý zlodějíček, který spolu s partou dětí z ulice okrade místního mafiána o slušnou sumu peněz. Akce se ovšem neobejde bez následků. Na útěku před mafiánskými zabijáky je Christopher zahnán na loď pašeráků zbraní, kde se schová, ovšem posádkou je brzo objeven a posléze odsouzen k smrti. Před čelistmi žraloků ho ale na poslední chvíli zachrání nájemný žoldák a elegantní kriminálník Angličan lord Edgar Dobbs (Roger Moore – mimochodem jeden z představitelů Jamese Bonda).

Dobbs Christopherovi slíbí, že ho vezme domů, ale místo toho ho prodá do otroctví na jednom malém ostrově poblíž Thajska, kde se vyučují bojová umění. Jeden z mistrů si Christophera brzy všimne díky jeho nevídané fyzické kondici a šikovnosti v boji a přijme ho mezi své učedníky. Po šesti měsících intenzivního tréninku je Christopher připraven čelit nejvyšší možné výzvě – přihlásí se na mezinárodní bojový turnaj v Tibetu...

 

Přehlídka různých národností a jejich odlišných bojových stylů, které tvoří vlastně celou druhou polovinu filmu, je jedním z nejlépe hodnocených aspektů snímku. A aby taky ne. O čem by se bývalému evropskému šampionovi v karate mělo točit lépe, než o tom, co sám mnohokrát zažil na vlastní kůži. Poněkud úsměvné je možná jen vyprofilování bojovníků tak, aby co nejpřesněji odpovídali obecným představám o charakteru daných národností. A tak Skot kickboxuje ve stylovém kiltu a španělský bojovník zase jakoby z oka vypadl pohlednému toreadorovi.

Ve velkolepém finále se Christopher utká s obávaným mongolským válečníkem Khanem... A na to, jak to dopadne, se už podívejte sami v pátek ve 22.30!

Jean-Claude Van Damme v Souboji cti
Jean-Claude Van Damme v Souboji cti

 

Věděli jste, že...

  • ... režijní taktovky se Jean-Claude Van Damme chopil v životě zatím pouze dvakrát? Kromě Souboje cti (1996) si střihl ještě film Soldiers známý také pod jménem The Eagle Path, ke kterému zároveň napsal scénář, zprodukoval ho a samozřejmě se obsadil do hlavní role. Snímek představil v roce 2010 na filmovém festivalu v Cannes, ale ne příliš nadšené ohlasy kritiků a ne příliš velká ochota filmových distributorů snímek zařadit ho přinutily vrátit se zpátky do střižny. Na světlo světa s filmem vyšel až o čtyři roky později a to pod novým názvem Full Love.
  • ... představitel lorda Dobbse herec Roger Moore hrál Jamese Bonda, který v roli neohroženého agenta 007 vystřídal Seana Conneryho? Svoji první bondovku Žít a nechat zemřít natočil v roce 1973 a poslední – Vyhlídku na vraždu – o celých dvanáct let později ve věku sedmapadesáti let. Co se počtu natočených bondovek týče, drží Roger Moore rekord se sedmi tituly. Sean Connery jich stihl jen šest a nynější Bond – Daniel Craig – má na kontě zatím pouhé čtyři.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama