Známe už nej hru letošního roku? Horizon Zero Dawn je nejlépe prodávanou značkou pro PlayStation 4!

Horizon Zero Dawn
Horizon Zero Dawn
Zdroj: Sony

Pokud by existovala jediná hra, kvůli které si máte letos pořídit PlayStation 4, pak je to právě Horizon!

Pokud vlastníte PlayStation 4 a ještě jste nehráli Horizon Zero Dawn, je něco špatně. Jistě, nemusíte mít rádi RPG a prostě vás sci-fi příběhy netáhnou, v jiných případech ale snad neexistuje důvod, proč si tuhle povedenou hru nezahrát. Přidáte se tak k těžce uvěřitelnému počtu lidí, kteří už své peníze za příběh zrzavé Aloy utratili!

Podle nejnovější tiskové zprávy Sony jich je dohromady už 2,6 milionů a nejedná se o počet vyexpedovaných kusů – jak tomu obvykle v podobných statistikách bývá – ale o skutečný počet prodaných her. Ať už digitálních nebo fyzických.

V tomto ohledu je pak Horizon Zero Dawn možné považovat za nejlépe se prodávající novou značku (IP) pro PlayStation 4 a samozřejmě i o nejúspěšnější hru od vývojářů ze studia Guerilla Games. Ti dosud měli na svém kontě pouze sérii Killzone a Horizon je naprostým odklonem od jejich původního stylu. I tak je ale Horizon poctivou a trvanlivou záležitostí s velmi povedeným příběhem, perfektní grafikou a jen minimem možných nedostatků.