Zdrcující přiznání Rowlingové! Autorka Harryho Pottera se fanouškům omluvila, že zabila tuhle oblíbenou postavu! Souhlasíte s ní?

Autorka lituje, že Severus Snape musel zemřít
Autorka lituje, že Severus Snape musel zemřít
Zdroj: Warner Bros.

Dokážete si představit, že by tahle postava přežila?

2. květen je pro všechny fanoušky knížek a filmů s Harrym Potterem speciální den. Jedná se totiž o výročí bitvy o Bradavice, která se podle knih odehrála 2. května 1998. Letos se ale při té příležitosti fanoušci dočkali něčeho nevídaného. Autorka předlohy J. K. Rowling vydala na Twitteru oficiální omluvu za zabití jedné z nejoblíbenějších postav.

„OK, tady to máte. Prosím, hlavně se kvůli tomu nehádejte, ráda bych se ale letos omluvila za zabití (šeptem)… Snapea. *utíká se schovat*“

Přesně takový tweet spisovatelka během včerejšího dne sdílela na svém účtu. Jak nicméně fanoušci dobře vědí, smrt této postavy byla pro celkový příběh nevyhnutelná a zároveň také vyvolala tolik kýžené emoce, o které autorce v té době pravděpodobně taky šlo. Spíše tedy než za smrt samotnou se autorka zkrátka omlouvala za to, čím si museli fanoušci projít. A to je pochopitelné a vlastně i docela milé gesto. Co myslíte?