Změny dabingu: proč má Penny jiný hlas?

Penny nově dabuje Radka Přibyslavská
Penny nově dabuje Radka Přibyslavská
Zdroj: Prima COOL

Asi jste si všimli, že Penny a Amy mají v Teorii velkého třesku jiný hlas. To proto, že ji mluví jiné dabérky. Penny nyní dabuje Radka Přibyslavská, Amy nově dabuje Irena Máchová. Proč?

Vážení diváci,

rádi bychom vás informovali, že některé postavy v nových dílech vašich oblíbených zahraničních seriálů budou v budoucnu dabovat jiní herci.

Dle informací, kterou máme od dabingových studií, byly původním dabérům nabídnuty role za stejných podmínek jako u předchozích řad a epizod, nicméně odmítli pokračovat ve spolupráci.

Chápeme názor dabingových studií, že organizovaný tlak dabérů na skokové navýšení finančních odměn je nepřijatelný. Noví zkušení herci již byli pečlivě vybráni a garantují zachování stejné kvality dabingu.

Děkujeme za pochopení

Marek Singer

generální ředitel FTV Prima

V seriálu Teorie velkého třesku v dabování postavy Penny Jitku Moučkovou vystřídala Radka Přibyslavská.

Na Prima love se změny týkají seriálu Castle na zabití, kde Kate Beckettovou nyní dabuje Hana Ševčíková (dříve Jitka Ježková) a v seriálu Sherlock Holmes: Jak prosté dabuje Watsonovou Regina Řandová (dříve Nela Boudová).

Článek

Teorie velkého třesku - partička sleduje v TV Howarda letícího do vesmíru Foto:

Znáte dabéry Teorie velkého třesku? Přesvědčte se!

Ach, české znění anglických pořadů – odvěké to jablko sváru domácích fanoušků nejrůznějšího pohlaví, barvy kůže i přesvědčení...

Článek

Dabingový režisér Zdeněk Štěpán ve studiu Foto:

Reportáž: Jak se dělá dabing Simpsonů

Koncem září získala 23. řada seriálu Simpsonovi Cenu Františka Filipovského za nejlepší dabing v kategorii animovaná a dětská tvorba. Přehrajte si rozhovor s oceněným...

Článek

Sheldon a jeho dabér Jakub Wehrenberg Foto:

Nejlepší dabing? Máme nejvíc nominací na cenu Františka Filipovského

FTV Prima má letos sedm nominací na Cenu Františka Filipovského za nejlepší český dabing. Mimo jiné za seriály Prima COOL Teorie velkého třesku, American Horror Story nebo...

Článek

Futurama - skupinovka Foto:

Podívejte se, jak vypadají dabéři Futuramy

Náš rychlý fotopřehled vám osvěží, čí hlasivky oživily animované hrdiny!