Živí mrtví: 4 důvody, proč by zombies prohráli

Poslední výkřik?
Poslední výkřik?
Zdroj: 7chan.org

K premiéře Živých mrtvých filozofujeme nad reálností konce světa.

Nedávno jsme vám přinesli Tři důvody, proč hrozí zombie apokalypsa!

Vybaveni argumentací internetových diskutérů a dokonalého webu Cracked vám teď ale přinášíme čtyři zjištění toho, proč by zombie apokalypsa byla rychle uhašena!

4) Máme perfektní prevenci nemocí

Jakmile se v Číně objeví nový druh chřipky, do lokace se okamžitě sjíždějí experti z protřelých institucí jako CDC či Světové zdravotnické organizace, nemoc zkoumají a snaží se bránit jejímu šíření. Na globální epidemie sice stále dochází, informační věk má však celou baterii způsobů, jak je omezit jenom na několik nešťastníků v každém státě. Z logických důvodů si pro náš modelový příklad vybereme situaci, kdy za zombies může virová, bakteriální či jiná infekce – situaci ohledně magie totiž předpovídat nelze… 

Každý díl 4. řady Živých mrtvých si můžete zdarma přehrát 30 dní po odvysílání v TV na PrimaPLAY.

Zombie infekce je přitom zároveň asi ta nejhorší forma šíření nemoci. Zjednodušeně řečeno se totiž nemoci spoléhají na co nejmenší odhalitelnost – mezi nejrozšířenější nemoci patří již zmíněná chřipka, která se primárně projevuje kašláním a kýcháním, což jsou dvě aktivity, které mnohdy dělají i lidé chřipkou nenakažení. Ve chvíli, kdyby se infekce projevovala vznikem násilnické zombie, se však karta obrací v neprospěch infekce – není nic jednoduššího než zombie identifikovat dle jejího vražedného chování, a následně neutralizovat šíření infekce pomocí různých typů zbraní.

Jiná situace by nastala, kdyby "zombie" infekce vypadala radikálně odlišně od fikce, například trvalo to desítky hodin do projevu symptomů. To by však znovu nahrávalo možné efektivní reakci daných organizací i možnosti vzniku léčby a vakcíny. Sečteno, podtrženo, první problém zombies by byl už jen v jejich samotné podstatě.

Článek

Živí mrtví jsou fešáci :) Foto:

Tři důvody, proč hrozí zombie apokalypsa!

K premiéře Živých mrtvých filozofujeme nad reálností konce světa.

3) Je jich málo

Cože? 7 miliard potenciálních hostitelů je málo? Inu, ano. Proklatě málo. Pokud by si všichni členové lidské rasy stoupli na jedné místo, tělo na tělo, celé lidstvo by mohlo pojmout území o velikosti Los Angeles…

Jenom v české armádě je více než 20 tisíc aktivních vojáků a řada dalších rezervistů, nemluvě o dobrovolnících, kteří by se v případě zombie nákazy rychle nahrnuli do ozbrojených a bezpečnostních složek. Při situaci, kdy je každý z nich vybaven jednou puškou a třemi zásobníky je česká armáda schopna izolovat a postupně vyčistit město o velikosti Prahy. A to nemluvíme o použití letadel, tanků, BVP a dalších mašin, které jsme si pro válku vyvinuli. Nebo o spolupráci policie. Nebo pomoci jiných vojsk…

V případě reanimace mrtvol z hrobů se situace samozřejmě trochu mění, magické scénáře jsme však odsunuli stranou. Podobně by situaci jistě změnily i davy uprchlíků a celkové zhroucení vládních i jiných struktur – státy jsou však budovány s ohledem na války i katastrofy. Nemlich všechny zombie filmy začínají tím, že infekce se přes noc rozšíří po celém světě – a činí tak právě proto, že kdyby došlo na pomalé šíření jako u jiných nemocí, na žádné drama a apokalypsu by prostě dojít nemohlo!

Článek

Živí mrtví Simpsonized 960 Foto:

Jak by vypadali Živí mrtví v Simpsonech? Koukejte!

Rick a jeho partička a la Springfield.

2) Zombies nemají inteligenci

Jmenujte hlavní rozdíl mezi chřipkou a libovolnou velkou revolucí. Obě jsou odpovědné za smrt nemalého počtu lidí, obě se šíří jako požár. Je to však lidská schopnost taktizovat, vymýšlet protiopatření na opatření a celkově vzato "používat hlavu", co nás odlišuje od jednobuněčných forem života. Nemocem sice nechybí schopnost mutací, díky čemuž se stávají stále rezistentnější vůči lékům, ještě žádný virus však nesvedl prodat sebe sama pomocí masivní reklamní kampaně.

Zombíci by tak neovládali strategii, neměli by schopnost vyhnout se infračervených senzorům, minám ani by nezvládali schovávačku před bombardéry. Různé nemoci sice ovlivňují chování hostitelů – od toxoplazmózy po cordyceps – a dělají to s cílem dále se šířit a především ovlivňují inteligenci směrem dolů, nikoliv nahoru. Dokud zombies budou ve fikci pochodovat jako stádo lumíků, poradí si nimi i špatně vybavená úderná jednotka hráčů airsoftu...

Článek

Živí mrtví IV Foto:

Premiéroví Živí mrtví IV: každou neděli na COOLu!

Čtvrtá sezóna zaťala své nekrozuby do programu Prima COOL, vyhlížejte ji od první neděle nového roku!

1) Zombies by čelili stejným problémům jako lidé, ale hůře než lidé

Průměrný člen Homo Sapiens nemá ani dokonalý imunitní systém, ale dobré "přírodní zbraně", ani hroší kůži. Lidstvo opanovalo Zemi svou technologií – oblečením a ohněm počínaje, raketoplány a zaoceánskými loděmi konče.

Zombies však z nic z toho znovu nemají. I padlé město, jehož ulicemi se mátoží nemrtví, by bylo během pár dnů vyčištěné čistě starou dobrou Matkou přírodou – stačí k tomu snížení nebo zvýšení teplot, podchlazení vlivem sněhu či deště nebo naopak dehydratace vlivem horka – a je po problému. Pokud by zombies neměli jakoukoliv inteligenci, aby se schovali a rozdělali si oheň, většina by jich zemřela do pár dnů od infekce. A pokud by vyšší inteligenci měli, nic by zase nebránilo nějaké formě diplomatického řešení či léčení infekce. Pak už by nezbývalo nic jiného než zapálit vítězný doutník a bouchnout šampaňské!

Upoutávka na díl 22. 2. 2015:

Živí mrtví IV (8) - upoutávka

Živí mrtví IV (8) - upoutávka

 

Pusťte si upoutávku: Bacha, zombie chřipajzna! :)

Živí mrtví IV (2) - upoutávka

Živí mrtví IV (2) - upoutávka

Pusťte si recept, jak se vyhnout viróze!

Živí mrtví IV (3) - upoutávka 30s

Živí mrtví IV (3) - upoutávka 30s

 

Živí mrtví – seriál, na který by se neměly děti dívat :) Každou neděli ve 22.00 na COOLu.

Živí mrtví - jingle

Živí mrtví - jingle

(lol)

Zdroj: Cracked