Žhavé výstřely: nejlepší parodie přiletí v neděli!

Vysokorychlostí stíhačka se řítí střemhlav k zemi. Kokpit se vymrští, ale pilot uvízl. Pevně svírá knipl a myslí na Francouzky. Letadlo se zabodne do země a on odlétá kamsi do houští. Nejlepší parodie na akční filmy, co kdy byla natočena, přilétá 15. 6. od 20:00 na Prima COOL.

Nejlepší pilot amerického námořnictva Harley (Charlie Sheen z Dva a půl chlapa), přezdívaný Indiány Chlupatá pacička, se musí vrátit na základnu.

Tam ho čekají jeho kamarádi, šilhavý Jim Průserář, přitroublý Smolař a pomstychtivý Kent. Spolu s nimi musí bojovat proti Saddámu Husajnovi, a co je mnohem důležitější, získat srdce a klín sexy psycholožky Ramady.

To ovšem nebude tak snadné, když celé válečné akci velí admirál Benson (Lloyd Bridges) s Alzheimerem a zmagnetizovanou půlkou hlavy.

 

Žhavé výstřely jsou především parodií na Top Gun a jeho velmi jasnou propagandu armády. Režisér Žhavých výstřelů, Jim Abrahams, je spolu s Davidem a Jerrym Zuckerovými nejvýznamějším tvůrcem americké filmové parodie. Přichází tedy s vylepšením válečné mašinérie. Kdo by nechtěl sloužit pod admirálem se skleněnýma očima, ocelovou hlavou a schopností nikdy nerozeznat nepřítele. Válka proti diktátorovi Husajnovi není důležitá, důležité je vytěžit z ní co nejvíce peněz.

Žhavé výstřely udělaly z Charlieho Sheena nedostižného krále parodie, letce s fóbií a milence, schopného na ženském těle usmažit vajíčka se slaninou. Skvěle ho doplňuje psycholožka Ramada (Valeria Golino), splňující hned několik podmínek dokonalé ženy – jezdí na koni, zpívá, je krásná i inteligentní a můžete si na ní usmažit steak.

 

Získá Sean Harley srdce (a klín) sexy psycholožky Ramady?

 

Zdroj: Získá Sean Harley srdce (a klín) sexy psycholožky Ramady?

 

 

Nepřátelské letouny jsou stejné jako ve filmu Top Gun. Odtud také pocházejí některé letecké záběry.

Žhavé výstřely nejsou jen film, navíc totiž dostanete i recept na brownies!

Dívejte se na parodii válečných agitek a romantických slaďáků, v sobotu v 15:30 na Prima MAX.

Zajimavosti

  • Jméno Topper Harley (Charlie Sheen) je názvem motorového skútru od firmy Harley Davidson z roku 1960.
  • Trio herců – Charlie Sheen, Jon Cryer a Ryan Stiles – začalo po tomto filmu společně od roku 2003 hrát v seriálu Dva a půl chlapa.
  • Český dabing určený pro vysílání v komerčních televizích přišel kvůli nepřesnostem v překladu o množství dobrých vtipů.  
  • V titulcích, hned za jmény producentů a dalších tvůrců, je recept na polevu na brownies.
  • Americké stíhačky ve filmu představovaly britské letouny Folland Gnat.
  • Nepřátelské letouny jsou stejné jako ve snímku Top Gun, odkud také pocházejí některé letecké záběry.
  • Topperovo (Charlie Sheen) skutečné jméno je Sean a lze ho na moment zachytit při předkládání průkazu při první konzultaci u psycholožky.
  • Tvrzení, že roli Saddáma Husajna ztvárnil sám irácký prezident, bylo součástí propagace a marketingovým tahem. 
  • Rozpočet filmu byl 26 mil. $ a celosvětově v kinech vydělal 181 mil. $.