Vyrazte na dobrodružství vesmírnou lodí Serenity

Serenity
Serenity
Zdroj: fireflyfans.net

Vesmírem otřásají výbuchy. Flotily jsou pod palbou. Pašerácká loď uniká před hořícími zbytky trosek, než je i ona zasažena. Řítí se z oblohy a s ní i jediná naděje lidstva na svobodu. Opravdová galaktická nakládačka jak z Hvězdných válek přiletí ve středu ve 22.50.

Kapitán Malcolm (Nathan Fillion) věří pouze v solidní balík peněz, který vydělává pašeráctvím a přepadáváním vesnic.

Do posádky své vesmírné lodi přijme doktora a jeho sestru, jasnovidku, kterou vláda používala na experimenty. Jenže vláda budoucnosti je asi stejně mírumilovná a odpouštějící jako Darth Vaderova, a tak je honí po celé galaxii s heslem dobrý nepřítel, mrtvý nepřítel.

Serenity působí jako mladší sestřička Hvězdých válek, pouze s tím rozdílem, že tady rebelové byli poraženi. Jinak mají ale stejně špinavé a rozpadající se koráby, tajné skrýše a velikou nechuť nechat se komandovat.

Serenity - trailer

Serenity

Kapitán Malcolm se stal nevypočitatelným zlodějíčkem, jehož vyjednávací strategie je poslat nepříteli kulku do zad. Chce svobodu, a ne být vládní poslušnou ovcí. Není žádný hrdina a neovládá čarovnou moc, a přesto je nám jeho vize civilizace sympatičtější. Jak se totiž ukázalo, když někdo dělá lepší svět, často nezbude moc lidí, kteří by v něm žili.

Kromě kapitána posádka čítá tři sexy bojovnice a sedmnáctiletou jasnovidku River (Summer Glau), kterou podprahová reklama na müsli tyčinku aktivuje na křížence Želvy Ninja a Bruce Leeho. Slyší hlasy mrtvých, vidí budoucnost a nejvíce ji pobaví, když sní brouka. Summer Glau za svoji roli bláznivé jasnovidky River dostala cenu Saturn Award a stala se i nejlepší herečkou sci-fi v roce 2006.

Ukázka, jak se učila River (Summer Glau) bojovat:

Serenity - ukázka se Summer Glau

Serenity

 

Režisér Joss Whedon se proslavil na Oscara nominovaným Příběhem hraček anebo z nedávné doby velikým sci-fi dobrodružstvím superhrdinů, Avengers. Serenity je třešnička na jeho dortu, protože filmu předcházel seriál Firefly se stejnými postavami. Příběh o svobodomyslné posádce dostal i komiksovou podobu a to přímo od Josse Whedona.

Názory na to, jak bude vypadat civilizace budoucnosti, se liší. Jedno je ale jisté. Jestli v ní bude sexy vesmírný kovboj, pořádné zbraně a hyperrychlé lodě, nemůže být tak špatná.

Nenechte si ujít vesmírné války hrdě konkurující Lucasově sáze ve středu 29. 10. od 22.45 na COOLu.

Verča Loudová