TOP 5: Nejotravnější televizní géniové

Obrázek uživatele Petr Cífka
Géniové na zabití. Každé pondělí na Prima COOL.
Zdroj: FOX/CBS/BBC

Kteří televizní hrdinové jsou tak chytří, že byste je někdy nejradši poslali na několikaleté prázdniny na pustý ostrov?

Když to někomu pálí, může to v životě dotáhnout celkem daleko. Nesmí se to ale přehánět, protože géniové, kteří někdy doslova žadoní o to, aby je někdo pěstí vrátil zpátky na zem, je minimálně v televizi celá hromada.

 

5. Gregory House

Hrdina seriálu Dr. House je lékař, který vás dostane z jakékoliv nemoci. Ale bude u toho mít spooooustu keců. Nemá rád své pacienty, nemá moc rád své kolegy ani nadřízené a nemá rád lidi obecně. Je to cynik, egoista a vlastně tak trochu šmejd, ale protože ve svém oboru patří ke špičce a jeho klientům jde často o krk, může si to dovolit. Konkurence mezi geniálními lékaři není tak velká, aby si jejich klienti mohli dovolit hledat někoho usměvavějšího a House to moc dobře ví. Takže do debaty se s ním radši nepouštějte. Zaprvé by vás umlátil argumenty, zadruhé toho prostě ví víc než vy a zatřetí by vás během celé diskuse dost pravděpodobně strašlivě urážel. A nejspíš by to dělal tak chytře, že byste si toho nevšimli. Pokud by on sám nechtěl.

Gregory House Foto:

 

4. Temperance Brennanová

Na podzim začne hrdinka Sběratelů kostí svou už jedenáctou televizní sezónu a i když se za tu dekádu naučila jak vycházet s lidmi a víceméně se z ní stal civilizovaný člověk, pořád jí je líp mezi mrtvými než živými. Když potřebujete zjistit, kdo je zodpovědný za mrtvolu nalezenou v drtičce na dřevo, nikoho lepšího nenajdete. Pokud ale budete chtít cokoliv jiného, je lepší obrátit se na někoho s trošku lepšími sociálními schopnostmi. Forenzní antropoložka Temperance není zlá, jen jí to s lidmi prostě neumí. A i když dovede napsat úspěšný bestseller nebo seřezat dvakrát tak velkého chlapa, když dojde na mluvení, má problém. Hlavně tedy proto, že si neumí brát servítky, s nikým se moc nepáře a spoléhá spíš na rozum než na emoce. Což může být například při jednání s někým, komu zrovna oznamuje, že jeho bratr skončil rozježděný bagrem, malinko problém.

Sběratelé kostí Foto:

 

3. Sherlock Holmes

Nejslavnější detektiv všech dob je postrachem zločinců už pěkných pár let a když si někdo postaví kariéru na tom, že hledá ty nejzákeřnější vrahy a odhaluje extrémně komplikovaná spiknutí, nedá se moc počítat s tím, že byste s ním mohli v hospodě řešit, jestli to líp kope klukům ze Sparty nebo ze Slavie. V příbězích z přelomu devatenáctého a dvacátého století se jeho schopnost geniálně myslet a přitom se chovat fakt dost divně ještě dala svádět na dobové poměry. V současnosti už ale jeho chování leze na nervy úplně všem, včetně doktora Watsona, který má tohohle génia na starost. Sherlockovi to pálí a vždycky je o krok před ostatními. A rád jim to dává najevo. Doslova žije pro to, aby dopadl nebezpečné zločince a zároveň udělal idiota z každého, kdo mu k tomu dá příležitost. Z parťáka, z policie i lidí, na které náhodou narazil, když si šel kupovat žvejky. A hrozně ho to baví.

Benedict Cumberbatch  Foto:

 

2. Spock

V každém Star Treku má hrdinný kapitán nebo kapitánka k ruce nějakého přechytralého magora, který si občas vyloženě říká o to, aby mu někdo dal deku. A vůbec nejhorší byl ten úplně první. Spock, důstojník na Enterprise, je z půlky člověk a z půlky Vulkánec, díky čemuž vypadá trochu jako ušatý čert. A hlavně se chová tak, že by i Ghándí dostal po čtvrt hodině v jeho společnosti chuť skočit mu po krku a začít ho škrtit tím svým hábitem. Spock spoléhá na logiku, což je sice papírově dost hezká vlastnost, ale někdy je to spíš na škodu. Emoce prakticky nezná a i takový Terminátor oproti němu vypadá jako nešťastně zamilovaná puberťačka, u níž se jedenáctkrát denně vystřídá absolutní depka s totálním optimismem. Tváří se úplně stejně, když bojuje o život, i když slaví vítězství nad Klingony. Pálí mu to, ale je fakt divnej. A jediným argumentem na jeho logické kecy bývá občas pár facek. Taky už jich pár schytal i od kapitána Kirka.

Legendární Pan Spock Foto:

 

1. Sheldon Cooper

U Spocka se jeho chování, nulové emoce a snaha chovat se logicky za každou cenu dá omluvit tím, že je to mimozemšťan. U největší hvězdy Teorie velkého třesku to bohužel nepřipadá v úvahu. Sheldon je spolubydlící z pekla. Je geniální, ale občas dělá chyby, čehož si je vědom, avšak jakmile ho na ně upozorníte, bere si to tak osobně, že vám ze života udělá peklo. Ale to udělá stejně, i když je v dobré náladě. Stačí si sednout na jeho místo, donést mu malinko jiné jídlo, než si objednal, nebo mluvit neuctivě o vlacích a rozpoutá totální inferno. Profesor teoretické fyziky jakoby vůbec nebyl ze Země, s lidmi to neumí, neváží si jich (nebo to umí dokonale utajovat), své kamarády vytáčí k nepříčetnosti a nevypadá, že by ho to nějak extra žralo. Ale žere, jen to neumí dávat najevo, což je asi ještě horší. Sheldon je možná magor, který si občas říká o to, aby ho jeho kámoši nakopali do zadku, oni sami ale vědí, že by bez nich v reálném světě nepřežil. Sheldon je jako štěně, o které se musíte starat, i když vám občas udělá loužičku na parkety. Jen v jeho případě má ta loužička podobu nekonečného množství keců, za něž byste ho nejradši umlátili židlí. Tenhle chytrák je díky svému mozku a nulové empatii nebezpečné svému okolí i sám sobě!

Bude Amy hodně, hodně zlobivá holka? Foto:

Pokud jste ale schopní Sheldona vystát, máme pro vás dobrou zprávu. Teorie velkého třesku totiž i nadále poběží od pondělí do čtvrtka ve 21.25 na COOLu!