TOP 5 kontroverzí veselé partičky z Top Gearu

Hlavní aktéři pořadu Top Gear
Hlavní aktéři pořadu Top Gear
Zdroj: bbcamerica.com

Ať už si z někoho tropí šoufky nebo vybírají peníze na záchranáře, není pochyb o tom, že trojice z Top Gearu má doslova celosvětový dopad!

Příliš prořízlá pusa?

Především Jeremy Clarkson si za uplynulá léta vysloužil pověst persóny, která pro ironický komentář nejde daleko. Jeho poznámky však mají i hmatatelný vliv na prodeje – ukázalo se to poté, co Clarkson okomentoval Ford Ka jako auto „vypadající jako žába“.

Podruhé je všechno lepší

Všeobecně se ví, že Clarkson v roce 2002 oživil Top Gear v předělávce pořadu pro nové tisíciletí. Sám byl však trochu zodpovědný i za předešlé zrušení Top Gearu v jeho staré podobě – právě za jeho hostování klesla sledovanost z šesti milionů na tři, a když Clarkson starý Top Gear v roce 1999 opouštěl, všichni měli značku za vyšumělou.

Bez švestiček

Možná to někoho překvapí, moderátoři si však za svou práci neodnášejí (ani neodvážejí) žádné dárky automobilek. Ačkoliv tým Top Gearu úzce spolupracuje s řadou z nich, pravidla BBC ohledně „darů“ podobného charakteru jsou velmi striktní – jinými slovy, Clarkson, Hammond i May si musejí auta kupovat stejně jako my ostatní

Peníze na piloty

I když věci nejdou podle plánů, zvládne štáb Top Gearu ze situace vytřískat něco dobrého. Jako třeba v roce 2006, kdy došlo na fenomenální nehodu Richarda Hammonda při řízení dragsteru jedoucího více než 400 km/h. Hammond nejen, že kolizi s osudem ustál, Top Gear ale zároveň pomohl vybrat 230 tisíc liber na podporu leteckých záchranářů. Právě včasná pomoc pilotů vrtulníků z Yorkshiru totiž Hammondovi zachránila život – a fanoušci jim za to rádi přispěli na prémie.

V hledáčku premiéra

Nejedna ze zahraničních epizod se stala i ohniskem sváru světové politiky. Při výpravě do štábu Top Gearu do Indie požádal o zastavení mise, zřejmě z obav před skandálem, přímo premiér David Cameron. Ačkoliv tato scéna možná byla ještě šikovnou reklamou Camerona, aktuální vyhození štábu z argentinské oblasti, v níž před pár dny natáčeli nový díl, je reklamou už stěží. Top Gear se v Jižní Americe ocitl v nelibosti za to, že SPZtka jednoho z jejich vozů upomínala na porážku Argentiny ve válce o Falklandy…

Nejvlasatější momenty Top Gearu :) Foto: bbcamerica.com

(lol)

Článek

Moderátoři Top Gear přijedou i do ČR Foto:

TOP Gear v problémech. Argentinci je šupem vypakovali na letadlo. ZA CO?

"Rozhodnutí o odletu jsme přijali," vydal prohlášení štáb slavného pořadu TOP Gear. Popravdě... Nic moc jiného ani moderátorovi Jeremymu a spol. (tím spol. rozuměj celý...

 

Článek

TopGear APP Foto:

Zjistěte, co zrovna testují v pořadu Top Gear

Ivan Schneider si pěkně uložil peníze do svého auta. V roce 1967 si koupil bílý Jaguar XK-E. Hned další rok mu ho ale ukradli. Teď ho má zpátky. A cena je mnohonásobně vyšší.

 

Článek

V Top Gearu testovali, kam až auto doletí... Foto:

Pět okamžiků Top Gear, které vám vezmou dech!

Vzpomněli jsme na chvíle, po nichž si automobilovou show Top Gear musel zamilovat úplně každý!