Sexy Američanka novou herní superstar! Remilia si jako vůbec první žena zahraje League of Legends Championship!

Obrázek uživatele radek.londin@iprima.cz
Remilia si zatím na roli hvězdy příliš nezvykla...
Remilia si zatím na roli hvězdy příliš nezvykla...
Zdroj: kotaku.com

Remilia si připsala historický úspěch.

Není důvod, aby progaming byl jen mužskou doménou. Na rozdíl od fyzicky namáhavých sportovních disciplín totiž v e-sportu může uspět kdokoliv bystrý s dostatečně rychlými reflexy, schopností se rychle rozhodovat a odhodlaností obětovat tisíce hodin tréninku něčemu, co primárně bylo určeno k čiré zábavě. I proto máme progaming tak rádi.

Přesto je třeba říci, že drtivá většina členů těch nejlepších týmů se skládá z mužů. Je to samozřejmě dáno již tím, že počítačové hry byly a jsou – nám z naprosto neznámého důvodu – přeci jen v první řadě mužskou zábavou. O to více pak potěší, když se čas od čase nalezne dostatečně nadšená žena, která se dokáže vyrovnat i těm největším herním fanatikům. Pokud jím tedy sama rovněž není...

VIDEO: Finále League of Legends: Renegades vs Team Coast

Napětí se dalo krájet...

Do jaké kategorie se řadí vycházející americká progamingová hvězda Maria “Remilia” Creveling nevíme, zřejmě však budeme mít v následujících měsících a letech řadu příležitostí to zjistit. Spolu se svým týmem Renegades si totiž vybojovala právo účasti v příští sezóně League of Legends Championship Series, známé především pod zkratkou „LCS“ – a to jako první žena v historii!

Jak se bude dařit Remilii v týmu Renegades v LCS?
Jak se bude dařit Remilii v týmu Renegades v LCS?
Zdroj: Zonared.com

Jsme si jisti, že jste již o LCS slyšeli nebo četli, ale pokud ne, pak vězte, že vůbec nepřeháníme, když ji nazveme současnou progamingovou ligou mistrů. Bojovat v LCS je totiž dozajista snem každého hráče hyperpopulární League of Legends, a to i pro Remilii. A to přesto, že ona sama svůj životní úspěch okomentovala s nebývalou skromností: „Soutěžení pro mě zas tak moc neznamená, nesnažím se být nejlepší na světě. Jsem hlavně týmový hráč a i tak bych chtěla být viděna,“ uvedla sama mladá naděje světového progamingu.

A jak jsou na tom holky a ženy z vašeho okolí? Budou progamingu vládnout muži navždy, nebo se to má již brzy změnit?

Ondřej Najman
eSuba.eu