Riddick odhalí ve čtvrtek Kroniku temné budoucnosti

Riddick - Kronika temna
Riddick - Kronika temna
Zdroj: archiv Prima COOL

Jedni ho chtějí prodat za peníze. Druzí zabít. Není ani dobrý ani zlý, ale má zachránit lidstvo před zkázou. Nezmeškejte drsnou vizi budoucnosti Riddick – Kronika temna s Vin Dieselem 30. 1. od 21.45 na Prima COOL.

Riddick (Vin Diesel) je nepřemožitelný bojovník s očima bez zorniček, díky kterým ho nepřátelé, tedy skoro každý v celé galaxii, pozná.

Jako antihrdina neváhá zabíjet a spíš než svým dobrým srdcem zachraňuje lidi ve svém okolí nechtěnou náhodou. Týká se ho jisté proroctví o záchraně všech planet před lordem Marshallem (Colm Feore). Oba totiž budou muset změřit síly ve hře nazvané: Kdo prošpikuje druhého dřív, vyhrává.

Jenže Riddick se raději vydává hledat ztracenou dívku z minulosti, zatímco maximalistický lord ničí všechny světy se svojí odlidštěnou armádou připomínající vojáky Darth Vadera v římské zbroji.

Riddick - Kronika temna - upoutávka 30s

Riddick - Kronika temna - upoutávka 30s

Příběh je v jádru velmi podobný Hvězdným válkám, akorát místo Luka Skywakera máme holohlavého svalnatého poločlověka, který raději než aby používal vnitřní sílu, použije tu v pěstích. Také tu jde v zásadě o sen dalšího záporáka podmanit si lidskou rasu a udělat z ní stádo bez mozku a, což je novinka, i bez duše.

Jen země jsou velice odlišné, neboť ve světě Riddicka je jen tma, popel, oheň a umírající planety bez zvířat či rostlin. Bez roztomilých Ewoků ze Star Wars je to velmi temná budoucnost lidstva, při níž se střídají velmi dobré umělecké efekty s akčními střihy na nabušeného antihrdinu.

Riddick - Kronika temna - upoutávka 15s

Riddick - Kronika temna - upoutávka 15s

Riddick je jakési pokračování filmu z roku 2000, Černočerná tma, která je ale více ufo sci-fi o vyvraždění jedné vesmírné posádky. Obě vize budoucnosti má na svědomí režisér David Twohy, který letos vydal další osudy oblíbeného hrdiny s prostým názvem Riddick.

Dívejte se ve čtvrtek 30. 1. od 21.45 na zabijáka, který velmi rád nosí brýle na plavání a kterému i kdybyste zaplatili, tak by se neusmál.

Verča Loudová

Kvíz

Vin Diesel ve filmu Černočerná tma Foto: FTV Prima

Vin Dieselovský kvíz

Znáte legendární seriál Ztraceni? Nebo jste v jeho ději dočista ztraceni? Zkuste náš kvíz!