První fotka: Nový Joker vypadá neuvěřitelně!

Obrázek uživatele KarelR
Co tě nezabije, to tě... zešílí!
Co tě nezabije, to tě... zešílí!
Zdroj: Warner Bros.

Seznamte se s novou vizáží Jareda Leta.

Role Jokera byla mnoho let spjatá s Jackem Nicholsonem, jenž si komiksového prince zločinu zahrál v Batmanovi z roku 1989. Když se tedy objevily zprávy, že pro nás Christopher Nolan chystá novou verzi, již si navíc zahraje hezounek Heath Ledger, málem vybouchnul internet. Nakonec se ale z Temného rytíře vyklubala pecka a "jediným správným" Jokerem je ten Ledgerův. Takže vůbec není překvapivé, že další předávání štafety vyvolává stejnou vlnu kontroverze jako to minulé.

Nejnovější verzi Jokera si totiž zahraje držitel Oscara Jared Leto, což samozřejmě není kdekomu po chuti. Leto poslední týdny vnadil na svůj nový účes, make-up a vůbec utrousil řadu náznaků, jak bude jeho Joker vypadat. Až dnes ale udeřila první oficiální fotografie, která je odvážná a zatraceně stylová... Takže logicky budí rozporuplné reakce.

Ať už vám nový Joker přijde super, nebo ne, velmi pravděpodobná je jedna věc: V srpnu 2016 se vydáte do kina na komiksovou týmovku Suicide Squad, v níž budou debutujícímu Letovi sekundovat třeba Will Smith jako nájemný zabiják Deadshot nebo Margot Robbie (kráska z Vlka z Wall Street) jako Jokerova maniakální přítelkyně Harley Quinn. Zastaví se i Batman s tváří Bena Afflecka? Možná. Zápletka filmu se ale točí kolem bandy usvědčených kriminálníků, které vláda posílá na ty nejnebezpečnější mise, moc prostoru tedy nedostane.

Joker Suicide full Foto:

Suicide Squad je součástí komiksového vesmíru, které se rozjel předloňským Mužem z oceli a za rok bude pokračovat týmovkou Batman V Superman: Úsvit spravedlnosti. To znamená, že se nový Joker může v budoucnu klidně potkat i se Supermanem, zatím si ale bude hrát na svém písečku. Tam ho bude hlídat režisér David Ayer (Patrola, Železná srdce), který slibuje drsnou podívanou s nepříliš dobráckými hrdiny. Tak uvidíme, jestli to bude na plátně fungovat a jestli Leto nakonec získá stejné uznání jako Ledger. Jeho Joker totiž zatím vypadá jako totální magor. Což znamená, že s ním určitě bude ohromně neurvalá zábava!

Karel Ryška, Prima COOL