Proč běhá sexbomba z Metal Gear Solid po bojišti v bikinách? Vysvětlení tvůrců je neskutečné!

Obrázek uživatele Petr Cífka
A nebude sniperce Quiet zima?
A nebude sniperce Quiet zima?
Zdroj: Konami

Mají vývojáři vysvětlení pro odlehčenou výbavu sniperky Quiet? Anebo je všechno jen promyšlená ignorace feministických poznámek směrem k odhaleným ženám ve hrách?!

Nemusí jít o hlavní hrdinku, nemusí se po ní jmenovat celá hra, ale sniperka Quiet z čerstvě vydaného Metal Gear Solid V vás nenechá ani na chvíli v klidu. Proč nemluví? A proč vypadá, jako kdyby ztratila lístek z prádelny a ráno si na sebe nestihla hodit nic jiného než trochu té linky na oči a vršek od plavek?

Zjistili jsme, že vývojáři přišli s opravdu důmyslným vysvětlením, proč se v jejich hře prohání polonahá koc. Neuvěříte, že tím jediným a samozřejmě i zcela neprůstřelným důvodem je to, že chudák holka nemůže kvůli breberkám a parazitům dýchat jako normální člověk. Ne, potřebuje být co nejvíc svlečená, aby dýchala povrchem kůže a neudusila se. Tak určitě…

Japonci jsou zkrátka trochu jinde a problém sexismu, se kterým se potýká nejedna západní hra, s klidným srdcem ignorují. A aby byl plivanec do feministických tváří dostatečně výživný, můžete si s Quiet pohrát i jako s figurkou s realisticky tvarovatelným poprsím. Fakt!

Tichá a svlečená. Femme fatale z Metal Gear Solid běhá po bojišti v bikinách

A nebude sniperce Quiet zima?

Článek

Nejprodávanější počítačové hry - Call of Duty: Advanced Warfare Foto:

Nejprodávanější hry historie: Porazil někdo legendární Tetris?

Každoročně se hry jako Grand Theft Auto a Call of Duty prsí rekordními prodeji. Kde je vlastně pravda?