Pět důvodů, proč sledovat Neuvěřitelné příběhy

Neuvěřitelné příběhy
Neuvěřitelné příběhy

Kultovní americký seriál rozevírá svou náruč na COOLu každou sobotu od 20.00 a tady je výčet argumentů, proč si ho nenechat ujít.

Existuje solidní šance, že hororový, fantasy i sci-fi seriál Neuvěřitelné příběhy znáte z jeho dřívějších cest televizními kanály.

Vzhledem k zánovní době vzniku (rok 1987) by se však mohlo zdát, že jde o dílko podobně aktuální, jako je velrybí olej nebo čarodějnické procesy.

Připravili jsme pro vás rychlé a osvěžující připomenutí famózních elementů tohoto přelomového dílka!

 

5) Steven Spielberg

Primárním tvůrcem seriálu byl Steven Spielberg, tedy pán, který nám dal E. T. Mimozemšťana, Blízká setkáníá třetího druhu a další revoluční žánrové pecky.

Sluší se připomenout, že ačkoliv zvláště v posledních letech Stevenova kvalita tak trochu devalvovala do romanťáren o koních, na konci 90. let byl doslova na vrcholu slávy, sotva pár let před natočením Schindlerova seznamu či Zachraňte vojína Ryana.

A na každé minutě je jeho vliv znát, už jen pro kvalitní kolegy...Steven Spielberg Foto: coloradoplateauarchalliance.files.wordpress.com

Steven Spielberg. Foto: coloradoplateauarchalliance.files.wordpress.com

4) ... a ti další pantátové

Spielberg není jediným, kdo Neuvěřitelným příběhům propůjčil dva roky života. Z dalších spoluautorů především režijního ražení se dají najít jména jako Robert Zemeckis, Martin Scorsese či dokonce Clint Eastwood!

A tím nekončíme, protože rovněž jednotlivé zápletky Neuvěřitelných příběhů pocházejí od mistrů řemesla. Naleznout tak můžete story od Rockne S. O' Bannona (Farscape, SeaQuest, nejnovější seriál Defiance) i Richarda Mathesona, autora knihy Já, legenda.
Neuvěřitelné příběhy byly svého času něčím tak naprosto nečekaným, že se jich zkrátka chtěli zúčastnit mnozí doboví autoři!

Neuvěřitelné příběhy I - upoutávka 30s

Neuvěřitelné příběhy I - upoutávka 30s

3) Vysoké produkční kvality

Když se dnes řekne televize, lidem se hnedle vybaví seriály, které si v ničem nezadají s hollywoodskými velkofilmy. Ostatně vezměte si třebas americký sci-fi opus Battlestar Galactica (2003), který byl po svém finále probírán dokonce i na půdě OSN. Seriály zkrátka v 21. století zažívají renesanci!
V polovině 80. let tomu však bylo docela jinak. V době vydání prvního dílu Neuvěřitelných příběhů, léta Páně 1985, existovala pouze hrst sci-fi seriálů, z nichž o kvalitách režie a efektů toho nejznámějšího z nich, Star Treku, kolují vtipy dodnes. Jenže Spielberg není zvyklý točit mezi papundeklovými kulisami s herci ochotnického divadla, naopak do svých projektů leje cash horem i dolem.
Neuvěřitelné příběhy tak nabízejí velkofilmový rozpočet a parádní výkony, ať se podíváte na kteroukoliv epizodu.

Neuvěřitelné příběhy I - upoutávka 15s

Neuvěřitelné příběhy I - upoutávka 15s

2) Epizodické vyprávění

Podobně jako Krajní meze nebo (tak trochu) i American Horror Story jsou Neuvěřitelné příběhy přehlídkou uzavřených dílů. Co epizoda, to nafilmovaná povídka, jejíhož počátku i konce se dočkáte na jediné sezení (s pauzou na čůrání).

Díky tomu se nemusíte obávat, že se v případě jednoho propařeného sobotního večera nebudete dále orientovat v tom, proč najednou postava A nemá ráda postavu B, když před 14 dny se milovali.

A zároveň není třeba se bát moru mnohých seriálů na pokračování, totiž rozmělnění celé zápletky. Tenhle kondenzát jednotlivých příběhů zkrátka jede!Ze seriálu Neuvěřitelné příběhy Foto: csfd.cz

Ze seriálu Neuvěřitelné příběhy. Foto: csfd.cz

1) Od hororu po sci-fi

A ještě jednou připomeneme Krajní meze – Neuvěřitelné příběhy jsou jim totiž podobné jako vejce vejci, jen navíc zaštítěné slovutnějšími autory.
To znamená, že na své si přijde doslova každý. Hledáte duchařinu? Nabídne ji epizoda Vlak duchů. Máte raději v oblibě sci-fi? Pak koukejte na díl Fine Tuning. Celá řada je k prasknutí nacpaná díly mnoha různých ražení, konců i celkové atmosféry!

Ostatně nemá smysl o tom jen tlachat. První díl situovaný do druhé světové války si můžete zkouknout už v sobotu ve 20.00 na COOLu...
(lol)