Oni: Liv Tyler čeká místo romantiky boj o holý život

Liv Tylerová ve filmu Oni
Liv Tylerová ve filmu Oni
Zdroj: archiv Prima COOL

Všichni si ji určitě vybavíte jako mrazivě krásnou elfku z Pána prstenů nebo sexy děvče z Armageddonu. Jak si poradí se třemi nezvanými návštěvníky s pytlem na hlavě, se přesvědčte ve snímku Oni, ve středu ve 22.45 na Prima COOL.

Měla to být jenom poklidná romantická noc v prázdninovém domě Jamesových rodičů. Nálada se ale po návratu ze svatby jejich kamaráda poněkud zkazila.

Romantika je tedy ta tam, ale James a Kristen brzy zjistí, že je to nejmenší problém, který je tu noc čeká.

Uprostřed noci se ozve dotěrné klepání na dveře a za nimi podivný hlas. Tři samozvaní hosté se o pozvání do domu opravdu nestarají. James a Katrin prožijí noc plnou teroru a zoufalství doprovázenou chvílemi neskutečného děsu. Co je čeká na jejím konci?

Přesto, že to tento snímek otevřeně nepřizná, inspiraci rakouským hororem Funny games z roku 1997 a jeho pozdější americkou předělávkou Funny games USA, prostě nezapře.

Tenhle horor vás určitě nenechá chladnými, protože útočí na jednu z nejdůležitějších lidských potřeb, bezpečí vašeho domova. Pustíte si ho v klidu doma, možná i se zamčenými dveřmi, zachumlaní pod dekou a říkáte si, že doma vám nic nehrozí. Tenhle snímek vám ale po několika málo minutách ukáže, že to není tak úplně pravda.

Pár důvodů, proč tenhle snímek nevynechat:

  • uhrančivá Liv Tyler v hlavní roli
  • krajně znepokojivá atmosféra naprostého zoufalství
  • délka 85 minut, takže tak akorát na večerníček před spaním
  • nekompromisní a mrazivý závěr

 Klára Růžičková