Od Dartha Vadera k panu Burnsovi: 4 nejhorší filmoví šéfové

Obrázek uživatele Petr Cífka
Změnit zaměstnání, změnit zaměstnání, změnit zaměstnání...
Změnit zaměstnání, změnit zaměstnání, změnit zaměstnání...
Zdroj: Paramount Pictures/Lucasfilm/FOX

Taky máte v práci plné zuby svého šéfa? Buďte klidní, můžete na tom být hůř. Mnohem hůř.

Bez dobrého vedení neprosperuje žádná firma, někteří šéfové ale umí ze své pozice podřízeným pořádně zkazit náladu. A nejen tím, že poradu připraví na dobu, kdy se obyčejně chodí na oběd.

4. Meredith Johnson ze Skandálního odhalení
Inteligentní, ambiciózní, krásná a sexy. Ale taky nelítostná, zákeřná a vypočítavá. Kdo by ale odolal, když ho na erotické radovánky pozve Demi Moore v době, kdy jí u nohou ležel celý Hollywood v čele s tehdejším manželem Brucem Willisem? Michael Douglas určitě ne, ale to je minulost. Teď mu ale Meredith v práci šéfuje a hodlá navázat tam, kde před lety přestali, její kolega však nemá zájem a radši dá přednost pohodovému rodinnému životu. Happy end? Ani náhodou. Hned druhý den ho totiž jeho šéfová obviní ze sexuálního obtěžování a jeho kariéra i osobní život jsou najednou v ohrožení. Poučení? Nezůstávejte se sexy šéfovou v práci sami!

demi moore Foto:

3. Al Capone z Neúplatných
Když se někdo rozhodně udělat kariéru v organizovaném zločinu, musí počítat s tím, že si malinko ušpiní ruce. A že když se nebudou jeho zaměstnavateli líbit jeho výkony, obyčejně to nebude řešit důtkou, ale minimálně pořádnou nakládačkou. Takový Don Vito Corleone dával přednost diplomacii před násilím, ale většina mafiánů se s problémy vypořádává tak, že je potom potřeba vymalovat a uklidit krev z podlahy. Al Capone, který ve dvacátých a třicátých letech terorizoval Chicago, byl celkem horkokrevný šéf, ale asi málokdo čekal, že po motivačním proslovu o teamové hře umlátí jednoho ze svých podřízených baseballovou pálkou. Na druhou stranu pokud tohle nemotivuje přeživší k lepším výkonům, tak už asi nic.

robert de niro Foto:

2. Darth Vader z Hvězdných válek
Jeho chování k podřízeným by se dalo omluvit spoustou věcí. Přišel o oba rodiče, jeho učitel a nejlepší kámoš mu usekal ruce i nohy a navíc tu je problém i s tou temnou stranou síly, která ho zlákala na stranu padouchů. Ale výsledky má, o tom se nikdo nepře. Bojí se ho celá galaxie, bez mrknutí oka likviduje své politické protivníky i lidi, co mu usilují o krk na bojišti a když už začne někdo pochybovat o jeho schopnosti jít si tvrdě za svým, ufikne pazouru vlastnímu synovi nebo rozstřílí na kusy celou planetu. Ale pokud máte rádi uniformy a pevný pracovní řád, asi by se vám služba pod Galaktickým Impériem líbit mohla. Jen počítejte s tím, že Darth Vader netoleruje lidi, co si hrají na chytráky a neposlouchají jeho rozkazy. Ty pak umí uškrtit na dálku a je mu celkem jedno, jestli sedí na opačné straně stolu, nebo se pokouší dobýt ledovou planetu na druhé straně galaxie. Vader umí škrtit i přes Skype!

darth vader Foto:

1. Montgomery Burns ze Simpsonových
Peníze. Nic jiného ho nezajímá. Jeho tělo umírá, aniž by o tom vědělo, jeho podřízení se ho bojí, ale podle něj nikdy ne dost, přátele nemá a asistent Smithers by pro něj udělal první i poslední, i když s jejich vztahem je to vlastně malinko komplikovanější. Každopádně pan Burns je zlo. Čiré a absolutní zlo, které je ochotné ublížit komukoliv, pokud z toho koukají nějaké prachy. Normální člověk by asi nezakryl slunce, aby si lidi museli svítit i ve dne a platit mu za elektřinu. Každopádně pan Burns terorizuje všechno, všechny a děsně rád. Vždycky si najde důvod, proč si podat své podřízené a především Homera Simpsona. Jeho jméno si sice obvykle nepamatuje, ale když má chuť někomu ublížit nebo někoho ponižovat, obyčejně přijde na řadu ten pán ve středním věku, s pupkem, pleškou a slabostí pro koblihy. Na své zaměstnance dokonce uspořádal hon a rád na ně vypouští svou smečku psů. Pro tohohle pána fakt makat nechcete.

pan burns Foto: