Obsazujeme Homera a spol.: Koho bychom chtěli v hraných Simpsonových?

Obrázek uživatele Petr Cífka
Máme tu pro vás pár zajímavých tipů...
Máme tu pro vás pár zajímavých tipů...
Zdroj: FOX

Simpsonovým to v animovaném světě sluší. Co kdyby se ale někdo rozhodl udělat jejich hranou verzi? Máme tu pár tipů na herce, kteří by se ve filmovém Springfieldu nejspíš neztratili.

Simpsonovi jsou fenomén. V televizi se objevují už od roku 1989, mají za sebou jeden celovečerák, hromadu her a objevili se na tričkách, penálech i jako tetování. Navíc se celebrity doslova perou o to, aby se v nich mohly objevit, protože se říká, že kdo v Simpsonových nebyl, není oficiálně slavný. Animovaný svět jim sedí skvěle, co kdyby ale vznikly jako hraný seriál? Trošku jsme si zateoretizovali a vymysleli, kdo by si hrdiny ze Springfieldu mohl zahrát. A záměrně vynecháváme Barta, Lisu i Maggie, protože dětských herců, kteří by byli dost dobří na to, aby si Simpsonovi zasloužili, fakt moc není.

Homer Simpson – John C. Reilly
Hollywood má svoje obtloustlé hvězdy, ale John Goodman je starší a nedávno pořádně zhubl, Jack Black je zase možná až příliš velký živel. Takže za nás John C. Reilly. Tlouštík to sice není, ale přibrat určitě dovede a když se podíváte na jeho obličej, tak tam toho Homera prostě vidět musíte. Reilly má navíc nominaci na Oscara za drama Magnólie, ale slavný je hlavně díky komediím jako Bratři z donucení, Ricky Bobby: Nejrychlejší jezdec nebo Diktátor.

john c. reilly Foto:

Marge Simpsonová – Toni Collette
Nikdy sice nepatřila mezi velké hvězdy, vždycky ale před kamerou odvedla skvělou práci, ať už to bylo v hororu Šestý smysl, hořké komedii Malá Miss Sunshine nebo v seriálu Tara a její svět. V Hollywoodu byste ale dnes asi jen těžko hledali herečku, které je kolem čtyřiceti, nesnaží se za každou cenu vypadat sexy a je vhodnější spíš pro rodiny maminek než akčních hrdinek nebo nebo krásek. Navíc hraje zatraceně dobře a ženu, která má na krku tři děti a ne zrovna inteligentního manžela se hodí skvěle.

toni collette Foto:

Ned Flanders – William H. Macy
Tady není co řešit. William H. Macy prostě je Ned Flanders. Už na první pohled vypadá jako někdo, kdo vám kdykoliv půjčí sekačku a až po půl roce se přijde se strachem v očích omluvit a poprosit, jestli byste mu ji nevrátili. A když řeknete, že ne, tak zase odejde. Malý, nenápadný, s divným knírem (divný je ale i bez něj), vždycky usměvavý, vždycky v dobré náladě a hlavně vždycky s ksichtem, kterému se chcete jednoduše vysmát. William H. Macy hraje většinu své kariéry dobromyslné losery. A lidi, jako je Ned Flanders.

william h. macy Foto:

Montgomery Burns – Bill Nighy
Na roli největšího padoucha celého Springfieldu by si nejspíš dovedl smlsnout. Už proto, že těch padouchů si zahrál víc než dost. Šel po krku Johnnymu Deppovi ve druhých a třetích Pirátech z Karibiku nebo v hororové sérii Underworld. Burnsovi se vlastně celkem podobá. I on je starý, vysoký, charismatický a má hlas, kterým by mohl lámat skály. A navíc vypadá jako někdo, kdo umí jít přes mrtvoly, když něco chce, zároveň má ale smysl pro humor a umí si ze svých drsňáků parádně utahovat. Což postava pana Burnse potřebuje.

bill nighy Foto:

Vočko Szyzlak -  Hank Azaria
Hank Azaria si zahrál třeba ve Šmoulech, Godzille z devadesátých let nebo seriálu Jsem do tebe blázen. Není to žádná velká hvězda, ale filmovému a televiznímu humoru rozumí a jako barman Vočko vlastně i trochu vypadá. Dává to smysl, protože v Simpsonových ho dabuje. Svůj hlas navíc poskytl i dalším postavám, jako byli třeba Disco Stu, Cletus, prodavač Apu nebo náčelnik Wiggum. A za to už by si roli v hraných Simpsonových zasloužil.

hank azaria Foto:

A kdo by se líbil vám?