Mimoni mají miliardu. Dočkáme se dvojky?

Obrázek uživatele Petr Cífka
Minioni si užívají svoji miliardu dolarů.
Zdroj: Universal Studios

Žlutí animovaní hrdinové jsou oficiálně megahit. Znamená to, že se můžeme těšit na pokračování?

Ještě před pár lety byla miliarda pro filmy a filmaře téměř nedosažitelná. Poprvé tuhle bájnou hranici překonal legendární jedenáctioscarový Titanic, ale v poslední době to vypadá, že miliardový hit budeme mít v kinech každý druhý měsíc. Jen letos jsme dostali Jurský svět, sedmý díl Rychle a zběsile a dvojku Avengers. A teď tu máme i Mimoně. Ve svém prvním samostatném dobrodružství se podívali do šedesátých let a vydali se na setkání největších padouchů světa, aby tu našli svého nového zaměstnavatele. A byla to pořádná jízda!

Mimoni jsou jedním z nejúspěšnějších animáků všech dob - Obrázek 1 Foto:

Upřímně, hádali byste, že to tihle žlutí sympaťáci s hodně omezenou slovní zásobou a inteligencí dotáhnou na taková čísla? Na první pohled to vypadá jako nesmysl. Jsou to šašci, nic moc neumí a animovaná konkurence je neúprosná, Mimoni a jejich tvůrci však věděli, co dělají. Tahle žlutá parta má totiž díky oběma dílům Já, padouch a hromadě hraček, penálů, baťohů, triček nebo časopisů nepočítaně fandů po celém světě. Pravda, většině z nich je maximálně deset let, ale zkuste někdy prckům říct, že nemůžou do kina na svoje oblíbené Mimoně, a uvidíte ten brajgl. Tady je lepší ustoupit, vysolit peníze za lístek a vydržet to.

Mimoni jsou jedním z nejúspěšnějších animáků všech dob - Obrázek 3 Foto:

Tvůrci vědí, že děti jejich žluťáky milují a ta miliarda je tedy asi moc nepřekvapila. A dvojka? Dvojka je teď sichr! Ačkoliv šikovní hollywoodští účetní umí udělat papírově propadák i z Harryho Pottera, tady asi šanci nemají. Miliarda je navíc tak krásně kulaté číslo, že se s ním studio prostě bude chtít chlubit. A to prosím počítáme peníze jen z kina. I Bill Gates by asi záviděl ty obrovské prachy, které Mimoni vydělají na DVD a Blu-rayích a taky prodejem hraček, sladkostí a vůbec všech pitomostí, na kterých jsou tihle hrdinové nakreslení.

Takže otázka zní ne jestli bude druhý díl, ale kdy ho uvidíme. A kolik dalších se teď začalo připravovat. Jisté je, že se už v červnu 2017 podívá do kin trojka Já, padouch a v ní se Mimoni stoprocentně objeví. Datum premiéry jejich další sólovky zatím nikdo neoznámil. Bylo by však hodně velké překvapení, kdyby se Mimoni do pěti let nevrátili v další sólovce.